Ana SayfaHaberTürkiye Dijital Oyunlar Federasyonu’nun Yeni Başkanı Barış Özistek Oldu

Türkiye Dijital Oyunlar Federasyonu’nun Yeni Başkanı Barış Özistek Oldu

Spor Bakanlığı’na bağlı federasyonlardan biri olan Türkiye Dijital Oyunlar Federasyonu (TÜDOF) Başkanlığı’na, aynı zamanda SHR Group ve Joygame CEO’su olan Barış Özistek seçildi.

Temel amacı her türlü dijital ve dijital ortamda oyun oynayan, Türkiye’deki yirmi milyonu aşkın oyuncuya hizmet etmek olan, kurucu başkanlığını Mevlüt Dinç’in yaptığı Türkiye Dijital Oyunlar Federasyonu yeni başkanlık seçimi 7 Şubat Perşembe günü Ankara Gençlik ve Spor Bakanlığı Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Seçimlerde 12 oy alarak 4 yıllığına başkanlık koltuğuna oturacak isim, aynı zamanda SHR Group ve Joygame online oyun firmasının CEO’su olan Barış Özistek oldu.

Barış Özistek, Personel Eğitim Daire Başkanlığı’nın seçim sürecini, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’a sunması ve bakanın onayının ardından görevine başlayacak.Türkiye Dijital Oyunlar Federasyonu Başkanı Barış Özistek

- Reklam -

Türkiye Dijital Oyunlar Federasyonu – TÜDOF Hakkında

Temel amacı, her türlü dijital ve dijital ortamda oyun oynayan, ülkemizde sayıları 20 milyonu aşkın oyuncuya hizmet vermektir. Federasyonun hedefleri ve sorumlulukları ise, oyunların derecelendirilmesi ve sınıflandırılması, sektörün ve dijital oyunların düzenlenmesi ve gerekli regülasyonların oluşturulması ile dijital oyun içeriklerinin güvenli hale getirilmesi, ailelerin bilinçlendirilmesi, milli takımlar kurarak uluslararası organizasyonlara katılım sağlanması, kamu kurum ve kuruluşlarıyla işbirliği yapılması, sektörün sağlıklı bir şekilde büyümesi ve gelişmesi için aktif rol oynamak, oyun sektörünün Türkiye’ye döviz kazandıran bir sektör haline getirmek için Türk oyun geliştirici firmalara gerekli destekleri sağlamak, yatırımlar için ihtiyaç duyulan kaynak, bilgi ve tecrübenin arttırılması için yurtiçi ve yurtdışında gerekli tüm kurumlar ile aktif iletişim halinde olarak köprü kurmaktır.

SHR / JOYGAME  Hakkında

Şirketin amacı, Türkiye, Ortadoğu ve Kuzey Afrika Bölgesi’nde (MENA) Dijital Eğlence Sektöründeki açığı kapatarak en kaliteli online oyunları oyun severlerin ihtiyaçları ve beklentilerine karşılık gelen bir hizmet anlayışıyla Türkiye ve MENA piyasasına uyarlayarak sunmaktır. SHR’nin temel misyonu ve vizyonu online oyun yayıncılığı, ortak yayıncılık, dijital içerik dağıtımı, radyo, TV ve sosyal ağ portal hizmetleriyle bir dijital eğlence dünyası yaratmaktır. Joygame, 2,5 yıl gibi kısa bir sürede 15.000.000’u aşkın üye,  3 milyon aktif oyuncu, 80.000’i aşkın anlık oyuncu sayısına ulaşarak, büyük başarılara imza atmıştır. Joygame, Joygame Arabic, mobil oyun portalı Joymoby, Joygame Store, anime portalı Joyotaku, radyo kanalı Jeton SHR’nin ana markalarıdır. 7/24 müşteri desteği, A’dan Z’ye oyun yerelleştirme, yerel piyasaya ve bölgesel pazarlamaya verilen değer, sosyal ağın eğlenceli ortamıyla online oyunların keyfini birleştiren yapı, oyuncular için kolay ödeme seçenekleri, MMOFPS, MMORPG, MMO Aksiyon, Sosyal Oyunlar, Gündelik Oyunlar, Mobil Oyunlar gibi oyun kategorilerinin farklı bölümlerine hitap eden ürün portföyü, SHR’nin Joygame portalında sunduğu temel hizmetlerdir. 2011 yılının ilk yarısından başlayarak, Joygame’in Mısır’da açılan ve işletime geçen ofisi, tüm Ortadoğu ve Kuzey Afrika ülkelerine Arap dilinde hizmet sunmaya başlamıştır. 400 milyonu aşkın kişiyi içeren Arap piyasasındaki temel hedef, Türkiye’dekiyle aynıdır: lider oyun şirketi olmak.

 

Ayrıntılı bilgi için www.shr.com.tr ve www.joygame.com adreslerini ziyaret edebilirsiniz.

- Reklam -
Ali Yavuz ŞAHİNhttp://www.donanimgunlugu.com
Uzun yılardır teknoloji meraklısı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting