Ana SayfaCep TelefonuTurkcell Yurt Dışında Paket Seçme ve Takip Derdini Tarihe Gömdü

Turkcell Yurt Dışında Paket Seçme ve Takip Derdini Tarihe Gömdü

Turkcell’in yeni “Akıllı Yurtdışı” dünyasıyla bundan böyle 50 ülkede, ücretsiz tek SMS’le yurt dışında paket seçme zorunluluğu ortadan kalkıyor. Müşteriler kullanıma göre otomatik devreye giren, kendisini müşterilerinin kullanıma göre ayarlayan “Akıllı Yurtdışı” dünyasıyla rahatça iletişim kurabiliyor. 

Türkiye’nin lider iletişim ve teknoloji şirketi Turkcell, hem kurumsal hem de bireysel müşterilerini yurt dışı seyahatleri için “Akıllı Yurtdışı Dünyası” ile tanıştırıyor.Avrupa, Amerika, Rusya, Suudi Arabistan, KKTC ve Çin’in de dahil olduğu 50 ülkede Akıllı Yurtdışı Avantaj Paketleri tek bir SMS ile otomatik olarak devreye giriyor.

Akıllı Yurtdışı Paketleri, cep telefonuna AKILLI YURTDISI yazıp 2222’ye ücretsiz kısa mesaj gönderen Turkcell’lilerin yurtdışında ilk kullanımlarında devreye giriyor. Yurt dışına çıkan Turkcell’liler kullanım yapılmamaları durumunda ise herhangi bir ücret ödemiyor.

Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Selen Kocabaş: “Akıllı Yurtdışı Dünyası, iletişimde ‘sınır’ tanımadığımızı gösteren dev bir adım.”

Selen Kocabaş, yurtdışında iletişim özgürlüğünün önemine dikkat çekerek şunları söyledi: “Yurt dışına çıkan müşterilerimiz için daima en önemli önceliğimiz en uygun fiyatlarla iletişimlerini sağlamak, fatura şoku yaşamalarını engellemek, her türlü ihtiyaçlarında yanlarında olarak memnuniyetlerini en üst seviyeye çıkarmak. Turkcell’lilerin kafası yurt dışında da daha rahat etsin diye başka neler yapabiliriz diye düşündük ve ortaya Akıllı Yurtdışı Dünyası çıktı. Turkcell artık müşterisinin bulunduğu ülkede geçerli tarifeyi otomatik tanımlıyor. Ayrıca, kurumsal müşterilerine kullanım miktarına göre kotasının dolması halinde yine otomatik olarak bir üst pakete geçiş  ile önemli tasarruf ve rahatlık imkanı sağlıyor. İletişim özgürlüğünü sınırların ötesine taşıyoruz. Yurt dışına çıkan müşterilerimizin iletişimleri kesilmeden, işlerini bulundukları her yerden yurt dışında takip etmeye devam edecekler. Müşterilerimiz artık her yurt dışı seyahatlerinde paket seçmek mecburiyetinde kalmayacak; uygun fiyata, pratik ve rahat bir şekilde iletişim kuracak. Bu, iletişimde ‘sınır’ tanımadığımızı gösteren dev bir adım.”1010x2930Ekim1

Şirketler için ‘otomatik’ avantaj

Akıllı Yurtdışı Avantaj’a üye kurumsal hat sahibi Turkcell’liler yurt dışında kullanım yaptıklarında, ilgili ürünün (konuşma, internet veya SMS) en ufak paketi otomatik olarak devreye giriyor. 19TL’lik İnternet Paketi ile 20 MB internet kullanım hakkı; 19TL’lik Konuşma Paketi ile 30 dakika konuşma hakkı; 9TL’lik SMS Paketi ile 15 SMS hakkı elde eden kurumsal müşteriler, bu miktarı aştıklarında bir sonraki daha büyük pakete kendiliğinden terfi ediyor, böylece kullanımlarına en uygun pakete geçmiş oluyorlar. Otomatik tanımlanan Akıllı Yurtdışı Avantaj Paketleri, paketler için mesaj atma ve aşım korkusuyla paket takip etme zahmetini ortadan kaldırıyor. Turkcell’in kurumsal müşterileri için geçerli otomatik Akıllı Yurtdışı Avantaj Paketleri’nin içerik ve fiyat bilgileri şöyle:

Kurumsal Hatlar

Akıllı Yurtdışı

Avantaj İnternet Paketi

 

Kurumsal Hatlar

Akıllı Yurtdışı

Avantaj Konuşma Paketi

 

Kurumsal Hatlar

Akıllı Yurtdışı

SMS Paketi

 

19TL – 20MB

 

19TL – 30DK

9TL – 15 SMS

49TL – 60MB

 

49TL – 90DK

15TL – 30 SMS

89TL – 120MB

 

89TL – 180DK

35TL – 100 SMS

139TL – 250MB

 

139TL – 300DK

219TL – 500MB

 

219TL – 500DK

Kurumsal hat sahibi Turkcell’liler, Akıllı Yurtdışı Avantaj ve Uzaklar Paketlerini 23 Ocak tarihinden itibaren kullanabilecek. Şirket sahiplerinin yanı sıra hatlarının yurt dışı kullanım özelliği şirketleri tarafından onaylanmış çalışanlar da Akıllı Yurtdışı dünyasına kendileri üye olabilecekler.

Sömestirde de yurt dışına çıkanların da kafası rahat olacak

On binlerce kişinin yurt dışına çıkma planları yaptığı sömestir tatilinde Turkcell, bireysel müşterilerini de Akıllı Yurtdışı Dünyası’na davet ediyor. Müşteriler, 2222’ye gönderdikleri ücretsiz AKILLI YURTDISI kısa mesajı ile tek seferlik kayıt sonrası 50 ülkeye yaptıkları yurtdışı seyahatlerinde ilk konuşmadan itibaren her 30 dakikası sadece 19 TL’ye konuşabiliyor, isterlerse dakikaları SMS olarak da (1dk=1SMS) kullanılabiliyor. Akıllı Yurtdışı Dünyası’nda her 20MB internet 19 TL. Turkcell’in bireysel müşterilerine sunduğu Akıllı Yurtdışı Tarifesi, 26 Ocak’tan itibaren geçerli olacak.

Telefonunuz yurt dışında kullanıma kapalıysa…

Bireysel hattınızla yurt dışına çıktınız ve hattınızı yurt dışı kullanıma açtırmayı unuttunuz ya da bu kararı yurt dışında aldınız. Turkcell Teknoloji tarafından geliştirilen RoamActivate sistemiyle hattınızı uluslararası dolaşıma açtırabileceksiniz. Yurt dışına çıktığınızda cep telefonunuza gelen SMS, sizi +905327570532’den müşteri hizmetlerini ücretsiz olarak aramaya yönlendiriyor. Numarayı aradığınızda yetkilendirme gerçekleştiriliyor ve gelen SMS sizi bu kez telefonunuzu kapatıp tekrar açmanız yönünde bilgilendiriyor. Bu basit işlemin ardından cep telefonunuz yurt dışında kullanıma ve uluslararası aramalara açılmış oluyor. Hattınız ön ödemeli ise desteklenen ülkelerde *111# yazıp ara tuşuna bastığınızda müşteri hizmetlerini aramadan hattınızı yurt dışı kullanıma açtırabilirsiniz.

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting