Ana SayfaİnternetTürk Telekom Wi-Fi 6 denemesi yaptı!

Türk Telekom Wi-Fi 6 denemesi yaptı!

Türk Telekom Wi-Fi 6 denemesini gerçekleştirdi. Türkiye’nin ilk Wi-Fi 6 denemesini gerçekleştiren Türk Telekom bakalım nasıl bir sonuç elde etmiş?

Dünya 5G teknolojilerine odaklanmışken, kablosuz ağ bağlantıları alanında da gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Wi-Fi 6’yı geçtiğimiz aylarda duyuran birlik, yeni nesilde paraziti minimuma indirip, yüksek hızları kablosuz olarak kullanıcılar ile buluşturmaya hazırlanıyor. Bugün ise Türkiye’nin ilk Wi-Fi 6 denemesi Türk Telekom tarafından gerçekleştirildi.

TT, Acıbadem yerleşkesinde kurulan test laboratuvarında ilk kez denediği Wi-Fi 6 (802.11ax) teknolojisiyle bir önceki nesil olan 802.11ac standartına göre tam 2,5 kat daha yüksek hıza ulaştığını açıkladı.

Wi-Fi 6 routerlar sayesinde gecikmelerde yüzde 75 iyileşme olacak. Ayrıca Wi-Fi 6 teknolojisi bir önceki nesle göre desteklediği cihaz kapasitesini 4 kat artırdığından, yakın gelecekte hayatın her alanında karşımıza çıkacak olan IoT cihazlarının sorunsuz çalışmasına olanak sağlayacak.

Türk Telekom

Türkiye’de bu testi gerçekleştiren ilk operatör firması olan Türk Telekom, Wi-Fi 6 teknolojisini destekleyecek yeni modemleri ile daha geniş kapsama alanına ve daha yüksek hızlarda kablosuz interneti kullanıcılar ile buluşturacak.

Güç tüketimi konusunda daha fazla verimli olan Wi-Fi 6’nın önümüzdeki yıllarda yaygınlaşması bekleniyor. Telefon, bilgisayar ve konsolların dışında Wi-Fi 6, nesnelerin interneti yani IoT cihazları için de büyük önem taşıyor. Hem güvenliği hem de hızı ile dikkat çeken bu teknolojinin ülkemize hızlı bir şekilde giriş yapacağını düşünüyoruz.

Türk Telekom

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting