Türk Şirket Volt Dünyada Bir İlki Gerçekleştirdi!


Türk şehir içi ulaşım uygulaması Volt dünyada bir ilki gerçekleştirdi. Volt, dünyanın en iyi haritalama şirketlerinden HERE ile işbirliği açıkladı. Dünya çapında bir ilki gerçekleştiren şirketin anlaşması ve diğer detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz.

İstanbul’da aynı yere gidenlerin araç paylaşımı sayesinde maliyet düşürmelerini sağlayan Volt önemli bir duyuru yaptı. Şirket aynı yönde giden kullanıcıların araçlarını başkaları ile paylaşarak maliyetleri düşürmesini hedefliyor. İki taraf için de kazançlı olan bu sistem sayesinde yolcu daha düşük maliyetle istediği yere gidebilirken araç sahibi de aracının masraflarını karşılayabiliyor. Uygulama henüz sadece İstanbul’da kullanılabiliyor. Firmanın gelecek planları arasında ise ülkemizdeki ve dünyadaki diğer şehirlere yayılmanın olduğunu söyleyebiliriz.

Volt yaptığı açıklama ile Nokia tarafından uzun süre yönetilen ve kısa süre önce BMW, Audi ve Daimler tarafından satın alınan haritalama servisi HERE ile ortaklık açıkladı. Ülkemizde özellikle Nokia döneminde çok kullanılan ve en iyi harita uygulamalarından birisi olarak gösterilen HERE halen farklı şekillerde ülkemizde de hizmet vermeye devam ediyor.

Yapılan anlaşmaya göre Volt, HERE’ın haritalama ve navigasyon sistemini kullanacak. Sesli navigasyon özelliğinin de ekleneceği Vol t bu sayede ana HERE uygulamasının tüm yeteklerine sahip olacak.

Ayrıca anlık trafik bilgisinin de aktarıldığı cihazlarda rotalar trafik bilgisine göre güncellenebilecek. Yolucuların trafikte yavaşladığı yerleri de anonim olarak merkeze bildirecek sistem bu sayede daha doğru trafik bilgilerinin edinmesine katkı sağlayacak. Ortaklık ile birlikte İstanbul ve Berlin rota eşleştirme algoritması da oluşturulacak. ARGE projeleri, Volt(İstanbul)- HERE(Berlin) rota eşleştirme algoritması ve anlık trafik ve kaza raporlama konularını içerecek.

LG, Gram serisi adı altında uzun batarya ömrüne sahip bilgisayarlar ile geliyor


Bu Haberi Paylaş...Share on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedInEmail this to someonePin on PinterestShare on TumblrDigg thisBuffer this pagePrint this page

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git