Ana Sayfa Donanım TomTom Parrot İçin Yeni Navigasyon Uygulamasını Çıkardı

TomTom Parrot İçin Yeni Navigasyon Uygulamasını Çıkardı

TomTom bugün Parrot kullanıcıları için, Parrot ASTEROID market’ten yüklenebilen yepyeni bir uygulamayı sunuyor. Parrot ASTEROID tablete ve Parrot ASTEROID akıllı cihaza sahip sürücüler, araçlarında bulunan stereo ses sistemi yoluyla ve net duyulan sesli talimatlarla dünya standartlarındaki TomTom Navigasyon’dan faydalanabilecekler.

Tom Tom Mobil Başkan Yardımcısı Gerry Hinds, Parrot kullanıcıları için TomTom Navigasyon’un sunduğu bu yeni uygulama ile ilgili “TomTom, kullanımı kolay kaliteli navigasyon çözümleri sunmasıyla tanınır” dedi ve ekledi: “Parrot kullanıcıları artık ASTEROID Tablet ve Akıllı Cihazlar yoluyla en iyi navigasyon deneyimini yaşayacaklar.”

TomTom Navigasyon uygulaması, Parrot’un geniş, uyumlu ekranı sayesinde sürüşü kolaylaştıran, hızlandıran ve stressiz hale getiren bir tasarıma sahip. Diğer uygulamaların aksine, TomTom uygulaması araç üstü haritalarda, şehir dışı seyahatlerde ilave dolaşım şarjına maruz kalmadan ve internet bağlantısı olmadan da her zaman kullanılabilir.

TomTom IQ Routes’u da içeren bu uygulama, sürücülere en hızlı yolları ve en doğru varış saatlerini veriyor. Gelişmiş Şehir Kılavuzu ile sürücüler, zor kavşaklardaki geçişleri kolaylıkla görebiliyor. Aynı zamanda uygulama, navigasyonu daha da kolaylaştırarak araç hoparlörlerine doğrudan bağlantı yoluyla cadde isimlerini de okuyabilecek. Son olarak, handsfree özelliği yollarda fazla zaman harcayan sürücüler için mükemmel bir rehber olacak.01_Parrot_AsteroidSmart_indashboard

ASTEROID için TomTom Navigasyon uygulamasının özellikleri:

 • TomTom Çevrimdışı Harita

Çevrimdışı haritalar sürücülerin ASTEROID cihazlarında bulunuyor – böylece sürücüler data sinyaline ya da dolaşıma ihtiyaç duymadan doğru yolda kalabiliyor. Sürücüller herhangi bir dönüş kaçırdıklarında veya ilgi alanlarına göre nokta araştırdıklarında, yeni bir rota seçebilirler ya da yeniden rota yaratabilirler

 • IQ Rotaları

Gerçek seyahat zamanlarıyla hazırlanmış dünyanın en büyük data bankası tüm TomTom uygulamalarına kurulmuştur. Bu şekilde, sürücüler en hızlı yolları ve en doğru varış sürelerini alır.

 • Çoklu Görev Kapasitesi

Sürücüler handsfree özelliğiyle güvenli bir şeklide arama yapabilir. TomTom uygulaması sürücüler telefondayken görsel talimatları sesi kısık olarak vermeye devam eder- böylece konuşurken kesintiye uğramazlar. Ya da sürücüler arka fonda sesli talimat almayı seçebilir.

 • Eko Rotalar
  Eko Rotalar sayesinde sürücüler yakıt tasarruflu yolları tercih edebilir böylece hem paradan tasarruf etmiş olurlar hem de çevreye verilen zarar üzerindeki etkileri azalır.
 • Çoklu Durma Rotaları

Eğer sürücülerin birden çok teslimat ya da alış noktası bulunuyorsa tek güzergah içerisinde tüm rotaları planlar ve nihai tahmini varış zamanını gösterir. TomTom uygulaması sürüş anında duraklama süresine göre varış zamanını günceller.

 • Net Ses Talimatları

Konuşan cadde isimleriyle ses girişleri sürücülere ne zaman dönüş yapmaları, kavşak değiştirmeleri ya da çıkış yapmaları gerektiğini önceden söyler.

 • Yazıdan Konuşmaya Geçiş İşlevselliği

Cadde isimlerini de kapsayan sesli girişler sürücülerin gözlerini yoldan ayırmamalarını ve daha net dönüşler yapmalarını sağlar.

 • Otomatik Müzik Kısılması

Uygulama, sürüş talimatlarını verirken yavaşça müzik sesini azaltır ve talimatlar bitince eski haline geri döner. Bu özellik çoğu üçüncü parti müzik uygulamalarında çalışır.

 • Milyonlarca Çevrimdışı İlgi Çekici Nokta

Çevrimdışı harita, benzin istasyonlarından otellere kadar farklı ilgi çekici noktaya sahip böylece, sürücüler hiçbir veri bağlantısına gerek kalmadan ne istediklerinden emin olurlar.

 • TomTom Alanları
  Sürücülere nerede olurlarsa olsunlar, yerel benzin istasyonundan süpermarkete kadar tüm alanları bulmaları konusunda yardımcı olur.
 • Gelişmiş Şerit Kılavuzu

Kavşaklarda net olarak hangi şeritten gidileceğini gösterir böylece sürücüler dönüş yollarını kaçırmazlar. Zor karayolu kavşakları üzerinde, kavşakların üç boyutlu görüntüsüyle sürücüleri rahat ve güvende tutar.

 • Bağlantı Seçenekleri

Sürücüler Bluetooth ile Parrot Radyo ve telefonları arasındaki bağlantıyı sağlayabilirler. Sonrasında, kendi kontak listelerinden birini seçebilirler ve TomTom uygulaması gidecekleri rotayı planlayabilir.

 • ·         En Uygun Görüntüleme

En Uygun Görüntüleme sürücülerin daha iyi görmelerini ve yönlenmelerini sağlar. İki boyutlu ya da üç boyutlu navigasyonu seçebilirler. Gece sürüşünde ekran otomatik olarak loş olur böylece sürücüler yola daha iyi odaklanabilir.

 • Araç Sembolleri

Sürücüler TomTom uygulamalarında, sıcak göstergeler sayesinde ikonları kendilerine uygun olanıyla değiştirebilirler.

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting