Ana sayfa Apple Tim Cook Türkiye'den memnun değilmiş!

Tim Cook Türkiye’den memnun değilmiş!

Apple’ın CEO’su Tim Cook, Türkiye’deki satışalardan memnun olmadığını açıkladı. Acaba bunun sebebi 8.000 TL’yi bulan iPhone fiyatları olabilir mi? İşte Tim Cook’un açıklaması!

Türkiye’de yaşanan kur dalgalanmasını fırsata çeviren Apple, iPhone fiyatlarını bir anda 8.000 TL‘ye kadar çıkarmıştı. iMac ve MacBook Pro satın almanın hayal olduğu Türkiye’de, Apple ürünlerine olan ilgi fiyatlardan dolayı haliyle azalmıştı. Bugün 2018’in 3. çeyrek mali raporlarını açıklayan Apple, ülkemizden memnun olmadığını dile getirdi.

Tim Cook neden memnun değil?

Apple’ın CEO’su T. Cook, Türkiye, Hindistan, Rusya ve Brezilya gibi gelişmekte olan pazarlarda bir sıkıntı olduğunu açıkladı. Ekonomiden dolayı Apple’ın bu pazarlarda hedeflediği geliri elde edemeyeceklerinin altını çizen Tim Cook’un henüz nasıl bir politika izleyeceği bilinmiyor.

Tim Cook

Doların 7 TL‘ye dayanmasının ardından zam yapan ancak 5.5 TL seviyelerine gerilemesinden sonra indirim yapan Apple, hala ulaşılabilir fiyat seviyelerinde maalesef ki değil. Umarız Apple ülkemiz için yeni bir fiyatlandırma politikası uygular.

Google Pixel 3, Pixel 3 XL, iPhone Xr, Xs ve Xs Max karşılaştırması

Aksi durumda iPhone Xs Max’in Türkiye fiyatı 10.000 TL seviyelerine çıkacak. Bir telefona 10.000 TL vermenin mantıksız olacağı için Apple yine Türkiye’deki gelirlerinden memnun olmayacaktır.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Bitdefender Total Security – Ebeveny Kontrolü ile ailenizi güvende tutun!

Bitdefender Total Security, Ebeveny Kontrolü özelliği sayesinde hem sizin hem de ailenizin güvende kalmasını sağlar. Dijital dünyadaki yolculuklarda güvenle eşlik eder. Anne ve baba olarak,...

Son Haberler