Ana SayfaGenelTether uygulaması kullanıcılara müthiş kolaylıklar sağlıyor

Tether uygulaması kullanıcılara müthiş kolaylıklar sağlıyor

TP-Link kullanıcıları Tether ile evden, ofisten çok uzaktayken de modem vb cihazları yönetebiliyor, ağa izinsiz bağlananları engelliyor, çocukların çevrimiçi (online) davranışlarını denetleyebiliyor.

TP-Link modem, yönlendirici, menzil artırıcı ürünlerinden birini ya da birkaçını kullananlar, akıllı telefonlarına ücretsiz Tether uygulamasını yükleyip cihaz kurulumundan ayarlara, engellemelere değin pek çok işlemi birkaç dokunuşla yapabiliyorlar.

WhatsApp Keşmir vatandaşlarını uygulamadan attı

Tamamen Türkçe olan Tether uygulaması (toplam 24 dil desteği bulunuyor) ile güçlü ebeveyn denetimleri, sesli komut (Alexa desteği), ağ cihazları üzerindeki led ışıkları uzaktan kapatma, birden çok TP-Link cihazı eşgüdümlü yönetme gibi işlemlerin hepsi kolayca yapılabiliyor. Örneğin, WiFi menzil artırıcıdan en iyi performansı alabilmek için evdeki en uygun yeri bulma konusunda Tether’dan yardım alınabiliyor.

Modem/yönlendiricilere bağlı olan kullanıcıların erişim izinleri Tether üzerinden kolayca ve her yerden yapılabiliyor. Misafir Ağı oluşturmak, hız testi yapmak, ADSL/VDSL cihazların WiFi şifrelerini belirlemek ve değiştirmek gibi işlemleri Tether ile kolayca yapmak mümkün.

Çocukların İnternette Güvenli Dolaşması

Günümüzde anne-babaların en önemli endişeleri arasında çocuklarının internet ortamındaki güvenliği ön sıralarda yer alıyor. Tether uygulaması ile TP-Link modem ve yönlendiricilerin gelişmiş Ebeveyn Denetim’lerini çalıştırmak son derece basit. Anne-babalar evden uzaktayken de çocuklarının çevrimiçi hareketlerini Tether üzerinden izleyebiliyorlar. Uygun bulmadıkları bir saatte çocuğun internete eriştiğini fark edip, bunu engelleyebiliyorlar. Çocukların internete eriştiği cihazların bağlantı ayarlarını programlayabiliyorlar. Hangi saatler arasında bağlanacaklarından URL bazında filtreleme yaparak istenmeyen sitelere erişmelerini engellemek de bunlar arasında yer alıyor.

Ayrıca birden fazla TP-Link cihazı eşgüdümlü yönetme özelliği sayesinde bu ayarları her cihaz için tek tek yapmak gerekmiyor. Şifreden misafir ağına, ebeveyn denetimlerinden izinsiz erişimlere kadar tüm işlemleri uygulama üzerinden tüm TP-Link ağ cihazları için tek işlemle yapmak mümkün.

Ecevit BIKTIMhttp://www.donanimgunlugu.com
Ecevit BIKTIM, Yıldız Teknik Üniversitesi Elektrik Müh. ve Marmara Üniversitesi MBA derecelerine sahip. 1997 yılında PCMagazine dergisine donanım editörü olarak çalışmaya başlayan Ecevit BIKTIM, 1999 yılında CHIP dergisinde Test merkezi koordinatörü ve 2006 yılında da PCMagazine ve EGM dergisinde Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yaptı. Çeşitli teknoloji portallarında Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yapan Ecevit BIKTIM ardından 2013 yılının Kasım ayında bünyesinde 4 farklı yayın organı (DonanimGunlugu.com, BT Günlüğü Dergisi, BTGunlugu.com ve kisadalga.com) bulunduran Eylül Medya ortağı olarak çalışmalarına devam etmekte.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting