TCL bu yıl katlanabilir bir akıllı telefon çıkarmayacak

TCL bu yıl katlanabilir bir akıllı telefon çıkarmayacak

The Verge’den gelen bir rapora göre, elektronik şirketi TCL, bu yıl daha düşük maliyetli bir katlanabilir telefon piyasaya sürme planlarını duraklattığını duyurdu. Proje Chicago kod adlı katlanabilir telefon, şirket tarafından süresiz olarak ertelendi. İşte detaylar.

TCL’ye göre gecikme, kısmen artan üretim maliyetlerinden ve tedarik zinciri kıtlığından kaynaklanıyor. TCL’nin pazarlama müdürü Stefan Streit, The Verge’e yaptığı açıklamada, “Katlanabilir pazar her yıl büyüyor olsa da, hala birinci sınıf bir ürün kategorisi” dedi. “Son yaşanan çip kıtlığı, COVID-19 salgını ve katlanabilir üretimdeki artan maliyetlerle birlikte TCL, ticari olarak satılan ilk katlanabilir akıllı telefonunun lansmanını erteledi. Şirket katlanabilir telefonu -üretip pazara sunana kadar askıya alma konusunda zor bir karar verdi. Elimizden gelenin en iyisini yaptığımızdan emin olun” ifadeleri kullanıldı. Streit, şirketin “katlanabilir bir akıllı telefon piyasaya sürmek için en iyi zamanı belirlemek için piyasayı yakından izlediğini” de sözlerine ekledi. Şirket, piyasayı yakında takip edip tüm imkanlarını maksimum seviyede kullanıyor.

TCL bu yıl katlanabilir bir akıllı telefon çıkarmayacak

Haber, Samsung’un en yeni katlanabilir cihazlarının piyasaya sürmesinden birkaç hafta sonra geldi. Samsung geçtiğimiz haftalarda Galaxy Z Fold 3 ve Galaxy Z Flip 3 cihazlarını duyurdu. Güney Koreli teknoloji devinin katlanabilir cihazlarının fiyatı da oldukça yüksek diyebiliriz. TCL, geçen yıl ve yine bu yılın başlarında CES 2021’de birkaç katlanabilir prototipin yanı sıra “yuvarlanabilir” bir ekran tasarımı sergilemişti.  Şirket, katlanabilir ürün kategorisinden vazgeçmediğini ancak ilk katlanabilir cihazının ne zaman piyasada bulunabileceği konusunda bir zaman çerçevesi olmadığını söylüyor.

Xiaomi hızlı şarj teknolojisinde yeni detaylar ortaya çıktı: Paniğe gerek yok


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir