TCL 30 Serisine beş yeni akıllı telefon ekledi

TCL 30

TCL, Mobil Dünya Kongresi (MWC) 2022’de TCL 30 Serisine beş yeni akıllı telefonu TCL 30 5G, TCL 30+, TCL 30, TCL 30 SE ve TCL 30 E’yi eklediğini duyurdu.

TCL 30 5G, TCL 30+, TCL 30 ve TCL 30 SE modellerinin tümü 50MP AI üçlü kameraya sahipken TCL 30 E 50MP ana lensli çift kamera ile geliyor. Grup selfie çekimlerini sevenler için ise TCL 30 5G ve TCL 30+ modellerinde ultra geniş bir ön kamera bulunuyor, böylece herkes rahatça çekim yaparak sevdikleriyle değerli anları ölümsüzleştirebiliyor.

TCL 30

TCL 30 Serisi akıllı telefonlar sosyal medya kullanıcılarına paylaşmanın tadını çıkarabileceği özellikler de sunuyor. Steady Snap, zamanı duraklatarak hareketli nesnelerin net bir şekilde yakalanmasını sağlıyor. Akıllı AI algılama 22’ye kadar farklı sahneyi algılarken AI HDR video pozlamayı ayarlıyor ve ayrıntıları optimize ediyor. Düşük Işık HDR ise düşük ışıkta dengeli çekimler yapılmasını sağlıyor. Kullanıcılar Tek Çekim özelliği ile de tek çekimden farklı görüntü türleri alabiliyor. İster mutlu anların, ilgi çekici evcil hayvanların fotoğrafları olsun, ister şık portrelerin veya hayranlık uyandıran manzaraların çekimleri olsun, bu özellikler fotoğrafları geliştirerek herkesin fotoğrafçılık becerilerini artıracak.

TCL 30

Zengin ve canlı manzaralar baş döndürsün

Akıllı telefonlarında klip, dizi veya film izleyerek vakit geçiren pek çok kişi için ekran kalitesi her zamankinden daha önemli hale geldi. Bu nedenle TCL 30 Serisi, kaliteli izleme deneyimi ve göz koruması sunan zengin, sürükleyici ekranları oldukça uygun fiyatlarla kullanıcılara sunuyor.

TCL30 5G, TCL30+ ve TCL30’daki 6,7 inç FHD+ AMOLED ekranların yanı sıra TCL30 SE ve 30 E’deki 6,52 inçlik mini çentikli ekranlar sayesinde ayrıntılar net bir şekilde vurgulanıyor ve renkler güçlendiriliyor, böylece her sahne kullanıcıların kendilerini aksiyona daha yakın hissedebilecekleri şekilde iyileştiriliyor. TCL30+ ve 30’da yer alan çift hoparlör ile de kullanıcılar film izlerken, oyun oynarken veya müzik dinlerken kendilerini yepyeni bir dünyada buluyor.

 Kullanıcıların çevrimiçi kalmak için telefon ekranlarında geçirdiği zamanın artması göz sağlıkları üzerinde olumsuz bir etkiye neden olabiliyor. Bu nedenle tüm TCL30 Serisi akıllı telefonlar göz bakımını ve göz yorgunluğunu yönetmek için TCL’in gözleri korurken ekran deneyimini artıran öncü NXTVISION teknolojisi ile donatıldı. Ayrıca TCL30 5G, TCL30+ ve TCL30, TÜV Rheinland tarafından sertifikalandırılmış olup donanım düzeyinde mavi ışığı %30 azaltarak, renkleri bozmadan sunarak kullanıcılara konfor sağlıyor.

TCL 30

Bir günden uzun süren pil gücü

Beş telefonun tamamı da uzun ömürlü pil gücüne sahip. TCL30 SE ve TCL30 E 5.000 mAh, TCL30 5G, TCL30+ ve TCL30 ise 5.010 mAh pil gücüne sahip olup bir günden daha uzun pil ömrüyle kullanıcıların pil endişelerini de ortadan kaldırıyor. Bu da kullanıcıların okumaya, izlemeye, görüntülü aramaya ve fotoğraf çekmeye daha fazla, elektrik prizi aramaya ise daha az zaman ayıracakları anlamına geliyor.

TCL 0 5G, TCL30+ ve TCL30 18W hızlı şarjı destekliyor, böylelikle bu cihazlar kullanıcılara ihtiyaç duyduklarında hızlı güç imkânı da sunuyor. Buna ek olarak tüm telefonlar, pilin bozulmasını azaltmak ve uzun süreli pil ömrünü uzatmak için günlük şarj rutinlerine dayalı olarak uyku düzenlerini akıllıca öğrenen AI akıllı şarj ile de destekleniyor.

 Her macerada yanınızda

İster hareket halindeyken sosyal durumunuzu güncelleyin, ister plajda arkadaşlarınızla selfie çekin, en son trendleri takip edin veya gece dışarı çıkın, TCL30 Serisi akıllı stili etkileyici dayanıklılık ve özelliklerle birleştiriyor.

TCL30 5G, TCL30+ ve TCL30’un yalnızca 185 gr. ağırlığındaki çarpıcı biçimde şık 7,74 mm tasarımları, her cihazın elinize, küçük bir çantaya veya cebinize kolayca sığabileceği anlamına geliyor. Bu üç akıllı telefon, aynı pil kapasitesine sahip diğer cihazlara kıyasla inanılmaz derecede ince tasarımlara sahip olsa da pil veya ekrandan hiçbir ödün vermiyor. Arkalarındaki birinci sınıf fiberglasa karşın yumuşak, dokunsal bir kaplamaya sahip bu akıllı telefonlar çizilmelere, tere, darbelere ve bükülmeye karşı dayanıklı olduğu gibi ön taraflarındaki çizilmeye dayanıklı cam ise ekranların net ve çiziksiz görünmesini sağlıyor.

TCL30

TCL30+, TCL30 SE ve TCL30 5G ayrıca 128 GB’lık büyük bir ROM depolama alanına sahip,  bu da telefonunuzda bir daha asla yer konusunda endişelenmenize gerek kalmayacağı anlamına geliyor. Ayrıca her ikisi de AER sertifikalı olan TCL30 ve TCL30+ akıllı telefonları, “Google Android Enterprise Recommended” cihazları içerisinde yer alıyor.

Ultra hızlı 5G bağlantı ve performans

Kullanıcılar, HD filmlerden hızlı tempolu oyunlara, görüntülü aramadan uygulama indirmeye kadar içerik akışı için mükemmel olan TCL30 5G’nin ultra hızlı bağlantı ve performansının keyfini de çıkaracak. TCL30 5G, gerçekten bağlantılı bir dünya yaratma misyonunun bir parçası olarak TCL’in akıllı telefonlar, tabletler ve CPE’ler dahil olmak üzere bir dizi 5G ürününe katılıyor.

realme GT 2 Serisi’ni resmi olarak tanıttı