Tabletler İçin Yeni AMD Z Serisi APU

AMD yaptığı bir açıklamada, performans tablet ve küçük tasarımlı bilgisayar alanındaki en yeni hızlandırılmış işlemcisi (APU) AMD Z-60’ı duyurdu. AMD’nin en düşük enerji tüketimine sahip APU’su olan AMD Z-60, 10mm’ye varan incelikte tablet tasarımlarında benzersiz performans ve AMD AllDay pil ömrü sunuyor.

Çekici özellikleri, göz alıcı grafikleri, en yeni Microsoft Windows 8 uygulamaları ve kullanıcı arabirimi desteğini ve bunların yanında Windows 7 ve diğer tüm eski Windows uygulamalarına desteği bir arada bulunduran AMD Z-60 APU, birçok tasarım için ideal çözüm.

AMD Z-60 APU’ya sahip ilk tabletlerin bu yıl Windows 8 ile birlikte piyasaya çıkması bekleniyor.

AMD Z-60 APU’nun tablet deneyimini iyileştirmek için taşıdığı özellikler arasında bilgisayarın hızla açılmasını sağlayan AMD Start Now teknolojisi ve web uygulamaları sırasında sekiz, HD video izlerken altı saate kadar pil ömrü bulunuyor. APU’da bulunan AMD Radeon™ grafik işlemcisi ise 1080p tam HD çözünürlük, harici ekran bağlantısı için HDMI çıkışı ve Microsoft Direct X®11 desteğiyle etkileyici bir oyun performansı sunuyor.VISION2012 Z Logo E

AMD hızlandırılmış işlemcilere sahip tabletler, işlemcinin tüm özelliklerinin hayata geçirilmesini sağlayan popüler uygulamaların bulunduğu AMD App Zone’dan da yararlanabiliyor.

“Microsoft Windows 8 platformunda içerik oluşturma ve kullanma sırasında kaliteli bir deneyim yaşamak isteyen tablet kullanıcıları artık AMD Z-60 APU ile performans odaklı ve makul fiyatlı bir seçeneğe sahip,” diyen AMD Ultra Düşük Tüketimli Ürünlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Steve Belt, şöyle devam etti: “Düşük performanslı ve yüksek fiyatlı seçenekler arasındaki büyük boşluğu doldurabilecek durumda bulunan AMD, gerek müşterilerini gerekse son kullanıcılarını memnun edecek tasarımlara önayak olacaktır.”


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir