Steam oyuncu rekoru yine gündem oldu: Biri onu durdursun!

Steam yaz indirimleri 2020

Steam oyuncu rekoru yeniden ana gündem maddelerinden birisi oldu. Özellikle son zamanlarda neredeyse sunucular patlayacak. Hadi gelin konuyla alakalı detaylara birlikte bakalım.

Eş zamanlı olarak açıklanan Steam oyuncu rekoru, büyük şaşkınlık yaratmaya devam ediyor. Bildiğiniz üzere pandemi nedeniyle birçok kişi evde vakit geçirmek zorunda kalıyor. Oyun oynamak; hem sosyalleşmek hem de vakit geçirmek için oldukça değerli. Oyunseverler bu vakitlerini Steam gibi platformlarda değerlendiriyor.

Bu oyun platformu geçen ay 24 milyon 776 bin 635 eş zamanlı oyuncu sayısına ulaştı ve böylece kendi rekorunu kırmış oldu. Birçok kişi onun ulaşabileceği maksimum seviyenin bu olduğunu düşündü. Ancak Steam yine tahminleri alt üst etti.

Steam oyun talebine neredeyse yetişemiyor

Eş zamanlı oyuncu değerlendirmeleri yapıldığında bu platform her zaman için ilk sırada olmayı başarıyor. Gelen son bilgilere göre platformda 26 milyon 36 bin 995 oyuncu yer alıyor. Yani önceki rekoru tekrar kırmış oldu. Steam ile ilgili bu aralar kendi rekorunu kırıyor haberleri gündem oldu.

Bilgisayar ve oyun konsollarına olan talep çok ciddi seviyelerde artış gösterdi. Bu nedenle birçok üretici talebe yetişemiyor diyebiliriz. Üstelik Steam gibi platformların varlığı bu talebi çok daha yüksek seviyelere çıkarıyor. Oyuncular genellikle CS: GO, GTA 5 ve Dota 2 gibi oyunları tercih ediyor.

2020 Steam Yılın Oyunları açıklandı

Geçtiğimiz aylarda Cyberpunk 2077 oyunu çıkmıştı. Bu oyunda ise 1 milyon 3 bin anlık oyuncu yer almıştı. Diğer oyunlarda da benzer oyuncu sayısını görmek mümkün. Peki siz Steam ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Bu kadar ilgi görmeyi hakediyor mu?


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir