Spotify Apple’ı ikiye katladı!

Spotify

Spotify, platformunu Premium yani ücretli olarak kullananların sayısını açıkladı. Popüler çevrimiçi müzik platformu 83 milyonluk üyesi ile en yakın rakibi Apple Music’e tam iki kat fark atmayı başardı. İşte çevrimiçi müzik platformunun güncel kullanım rakamları!

Çevrimiçi müzik platformları arasındaki yarışa son yıllarda Apple da Apple Music ile dahil olmuştu. Bir anda çıkış yapan Apple Music, geçtiğimiz aylarda toplamda 40 milyondan fazla kullanıcısının olduğunu açıklamıştı. İlk 3 aydan sonra müzik dinlemek için ücret talep eden Apple Music, kısa sürede yakaladığı bu başarısına rağmen rakibinin gerisinde kaldı.

Spotify rekora koşuyor!

Spotify, 2018’in ikinci çeyreğine ait finansal raporu ile bugün karşımıza çıktı. Rapora göre; platformu Premium yani ücretli olarak kullananların sayısı tam 83 milyon oldu. Rakibine iki kat fark atan firma, ücretli+ücretsiz kullanıcı sayısını ise 180 milyon olarak açıkladı.

Ocak ayında 70 milyon olan Premium kullanıcı sayısını 13 milyon arttıran firmada yüzler gülüyor. Borsada da işlem görmeye başlayan firma, kar etme yolunda büyük başarı elde etti diyebiliriz.

Spotify

Samsung yine Apple ile dalga geçti

Ancak analistler, Apple Music’in yıl sonunda rakibinin Premium kullanıcı sayısını geçeceğini söylüyor. Aradaki 40 milyon farkın ise henüz nasıl kapatılacağı bilinmiyor.