Ana SayfaGundemSony’nin Yeni Sırrı Ortaya Çıktı: Tablet Z

Sony’nin Yeni Sırrı Ortaya Çıktı: Tablet Z

CES 2013 fuarında Xperia Z akıllı telefon modelini tanıtan Sony yakın süre içerisinde Tablet Z adını verdiği ve yüksek performans sunan TabletPC’sini tanıtmayı planlıyor.

Uzak doğudan sızan haberlere bakılırsa Sony TabletPC işine de yavaş yavaş ısınmaya başladı. Xperiz Z modeli ile akıllı telefon tutkunlarını heyecanlandıran Sony şimdide Tablet Z modeli ile piyasaya hızlı bir giriş yapma peşinde. Performans açısından oldukça üst seviye bir ürün çıkartmayı hedefleyen Sony yakın gelecekte Z ile elektronik marketlerin raflarını süsleyecek. Sony_xperia-tablet-z Sony’nin sır gibi sakladığı Z’nin teknik özellikleri bugün içerisinde Twitter üzerinde boy gösterdi. Verilen bilgilere göre Tablet Z’nin ekranı 10.1 inç genişliğe sahip olacak ve ürünün ekran çözünürlüğü ise 1920 x 1200 piksel. Bu ekran çözünürlüğünün oldukça iyi bir değer olduğunu söyleyebiliriz.

1.5 GHz frekans hızına sahip dört çekirdekli işlemciyle birlikte gelecek olan TabletZ 2 GB bellekle desteklenmiş olacak. 32 GB depolama alanıyla birlikte kullanıcılara hizmet edecek olan bu yeni  PC arkada 8 megapiksel ve önde 2 megapiksel kameraya sahip olacak. 6000 mAh’lık bataryası ile 100 saatin üzerinde pil ömrüne sahip olacak Tablet Z üzerinde muhtemelen Android işletim sistemi olması bekleniyor. Ürünün Windows ( işletim sistemine sahip olması uzak bir ihtimal gibi gözüküyor. Sony_tablet_z Sony TabletZ ile ilgili en merak edilen konulardan bir tanesi ürünün ne zaman piyasada olacağıyla ilgili bilgi. Bu konu hakkında herhangi bir açıklama yapılmasa da ürünün Şubat ayı sonunda gerçekleştirilecek Dünya Mobil kongresinde ortaya çıkacağı tahmin ediliyor.

Ali Yavuz ŞAHİNhttp://www.donanimgunlugu.com
Uzun yılardır teknoloji meraklısı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU