Snapdragon 732G geliyor! İşte özellikleri!

Snapdragon 732G

Qualcomm, orta segment telefonlar için Snapdragon 732G yonga setini tanıtmaya hazırlanıyor. Peki, özellikleri nasıl olacak?

Yonga seti üreticisi olan Qualcomm, Snapdragon 765G‘nin maliyetinin yüksek olmasından dolayı rotasını Snapdragon 732G yonga setine çevirmeye hazırlanıyor. Daha uygun fiyatlı ve 4G destekli telefonların üretilmesini sağlayacak olan bu yonga seti bakalım bizlere neler sunacak?

MediaTek Dimensity 720 tanıtıldı! Orta segment nefes alacak!

Qualcomm’un yeni orta segment işlemcisinde 2 adet 2.3 GHz hızında çalışan Kryo 470 GOLD + 6 adet 1.8 GHz hızında çalışan Kryo 470 Silver çekirdekli yer alacak. Grafik biriminde ise Adreno 618 bulunacak. 8nm üretim süreci ile üretilecek olan bu yonga setinde maalesef ki sadece 4G desteği bulunacak.

Eylül ayında 300 doların altında telefonların üretilmesini sağlayacak olan bu yonga setinde gelişmiş yapay zeka işlemcileri de bulunacak. Önümüzdeki hafta tanıtılacağını düşündüğümü Qualcomm’un yeni yonga setinin, özellikle 2020’nin son çeyreğinde daha uygun fiyatlı telefonların üretilmesini sağlayacağını söyleyebiliriz.

Snapdragon 730’un iyileştirilmiş sürümü diyebileceğimiz yeni yonga setine sahip telefonların Ekim ayı içerisinde Türkiye pazarında olacağını düşünüyoruz. Fiyat/Performans konusunda MediaTek’in Dimensity 700 ailesini rakip olarak konumlandıracak olan Qualcomm, bakalım umduğunu bulabilecek mi?


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir