Ana Sayfa Haber Skype Yeni Teknolojisiyle Çok Tutacak

Skype Yeni Teknolojisiyle Çok Tutacak

Skype şirketini satın alan Microsoft yeni gelişmelerle Skype uygulamasını şaha kaldıracak gibi. Geçtiğimiz aylarda haberiniz vardır Skype reklamlarında toplantılara katılamayan iş adamlarının fiziki görüntüsü kopyalayarak toplantılara sokacağını bildiren bir çalışma yaptıklarını bildirmişti.

Bu üç boyutlu çalışmalarının sadece bir yüzüdür. Skype kendi Ar-Ge salonlarında üç boyutlu ekran teknolojisi ve video çekimi hakkında çalışmalar yapıyorlardı.  Burasını anladıkta, bu insanları kopyalamakta neyin, nesidir. Herhalde abartmışlar en azından şimdi yapılacak bir altyapı teknolojisi mevcut değil. Skype bu derece bir yazılım geliştireceğini sanmıyorum. Biraz abartmışlar. Üç boyutlu çalışmalarını sağlam bir zeminde yapıyorlar. Sonuçlanmasına da az kaldı. Bu skype kullanıcılarına farklı bir video görüşmesi sunacaktır.

skype-arkadas-bulma

Üç boyutlu teknoloji hızla gelişiyor. Sinema filmleri üç boyutlu çekilerek daha fazla müşteri elde etti. Çünkü farklı bir deneyim daha sahici bir film zevki yaşatıyor. Bunun yanında üç boyutlu ekrana sahip televizyonlarda çok tuttular ama bunların karşısına çıplak gözle çıkmak mümkün değil. Gözlük takmak zorunlu oluyor. Herhalde Skype firması da bu olaya çözüm getirecek çalışma yapıyor. Üç boyutlu video çekimi ve karşıya iletimi esnasında çıplak gözle üç boyutlu dünyanın algılanması sağlanacaktır. Biliyorsunuz ki üç boyutlu görüntü çekmek için birden fazla kamera gerekiyor. Bunu bilgisayarlarda sağlamak çok zor gibi nasıl bir teknoloji ile karşımıza çıkacaktır skype bilemiyorum. Ama bu sorunu gidereceği kesin gibi. Eğer alt yapısında bu tür bir videolu görüntüyü sağlaya bilirse çok fazla kullanıcı sayısına sahip olabilir. Facebook firmasıyla yarışabilir duruma gelebilir. Bu uygulamayı bir de akıllı telefonlara uygulaya bilirse o zaman skype firmasını kimse tutamaz. Çok fazla değere ve kullanıcı kitlesine hitap eder.

Yeni teknolojik gelişmeler yeni deneyimler bizi daha da heyecanlandırıyor. Bakalım skype firmasının bu uygulaması ne kadar zaman sonra çıkacak. Skype şuan bu sistemin bilgisayar ve diğer mobil cihazlar için uygun olup olmadığını araştırıyor. Eğer bu cihazlar uygun görülmezse piyasaya sürülecek yeni teknolojiler bu uygulamayı algılaya bilecek halde piyasaya sürülecektir. Biran önce çıkmasını diliyoruz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting