Segway PT için yolun sonu geldi: Artık üretilmeyecek

grfhjtrhtrh

Segway PT artık üretilmeyecek. Pek çoğumuz bu aracı Avrupa Yakası’nda Burhan Altıntop’un kullandığı “Sencefil”i olarak tanımıştık.

Segway PT , bundan yaklaşık 20 yıl önce ilk kez görücüye çıkmıştı. İki tekerlek ve bir direksiyona sahip olan araç, “İnsan Taşıyıcısı” olarak nitelendirilmiş ve hem çevre kirliliğini azaltmaya hem de araç trafiğini azaltmaya yönelik yapısıyla dikkatleri üzerine çekmişti.

Ülkemizde de pek çok kullanıcısı bulunan Segway PT , ülkemizin popüler TV dizilerinden Avrupa Yakası’nda bile konu edilmiş, dizide Burhan Altıntop karakteri tarafından “Sencefil” ismiyle kullanılmıştı.

Gelen yeni bilgiler neticesinde, Segway PT için yolun sonunun geldiğini söyleyebiliriz.

Ürünün üretim süreci biterken, Amerika’nın New Hampshire eyaletinde yer alan fabrikanın da 15 Temmuz itibarıyla kapanacağı bilgisi verildi. Tabii güncel satış işlemleri tamamlanacak ve teknik destek işlemleri bir süre daha devam edecek.

Segway PT için yolun sonu geldi: Artık üretilmeyecek

Dean Kamen, bu ürünü ilk olarak 3 Aralık 2001’de, New York’ta gerçekleştirilen bir etkinlik ile tanıtmıştı. Apple efsanesi Steve Jobs da bu buluş için “PC’den daha büyük olabilir” ifadesini kullanmıştı. Daha sonra bu ürünün araziye uygun versiyonları da başta olmak üzere pek çok farklı versiyonu üretilmişti.

Segway’in ülkemizde de faaliyet gösterdiğini belirtelim. Firma, şu sıralar özellikle Scooter ve tek teker üzerinde gidilebilen güncel aracıyla gündemde.

İsterseniz şimdi de size SegwayPT ile yaşanan bazı komik kazalardan oluşan videoyu sunalım. İyi seyirler.

Huawei MatePad T8 tablet inceleme

 


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir