Ana SayfaHaberSebit’in Tablet Model Sınıfı İlgi Odağı Oldu!

Sebit’in Tablet Model Sınıfı İlgi Odağı Oldu!

Ülkemizde, eğitim alanında teknolojiden en üst düzeyde yararlanmak için dev projelerin gündemde olduğu bir dönemde Antalya’da düzenlenen sempozyuma Türkiye’den ve dünyadan akademisyenler, MEB bürokratları, özel eğitim kurumlarını temsil eden dernek başkanları, özel okul yöneticileri ve öğretmenleri katıldı.

21. yüzyıl uygulamalarının modellendiği sınıf ortamı

Sunumlar, konferans ve panellerin yanı sıra sempozyumun en dikkat çeken uygulamalarından biri de Türk Telekom grup şirketi olan ve 25 yıldır eğitim ve teknolojinin buluşma noktasında öncü bir rol üstlenen Sebit’in Tablet Model Sınıfı oldu.

- Reklam -

İki yıldır tabletli eğitim üzerinde çalışan ve gerekli altyapıdan, Vitamin içerikleri ile zenginleştirilen tablet uygulamalarına, öğretmenlerin eğitiminden desteklenmesine kadar bütünleşik bir eğitim çözümü sunan Sebit, eğitim dünyasının kuramsal olarak gayet iyi bildiği 21. yüzyıl eğitimini, bu sınıfta gerçeğe dönüştürdü.Sebit tablet sınıf uygulaması 001

Eğitimciler, sınıfta tablet uygulamalarını deneyimledi
Üç gün süren sempozyumda sekiz farklı oturumda gerçekleştirilen Tablet Model Sınıfına özel okul yönetici ve öğretmenlerinin yanı sıra akademisyenler de yoğun ilgi gösterdi. Katılımcılar, Sebit eğitim uzmanlarının yönlendirmeleri ile tablet ve etkileşimli tahta aracılığıyla sınıf içi ders uygulamalarını, tablet üzerinde öğretmen ve öğrenci davranışlarını deneyimleme fırsatı buldular.

Vitamin’in Ders İşleyiş Planları ile de desteklenen bir ders akış sürecinin başından sonuna canlandırıldığı model sınıfta, öğretmenin yoklama yapma, öğrenci tabletlerini görme, gerektiğinde kilitleme, anında geri bildirim alabildikleri küçük çaplı sınavlarla etkili ölçme değerlendirme yapma gibi tablet özellikleri ve sınıf içi uygulamalar, eğitimciler tarafından beğeniyle karşılandı.

Sebit yetkilileri, değişen eğitim yaklaşımlarına rağmen eğitimin özünün değişmediğinin altını önemle çiziyor. Öğretmeni bu yenilikçi ortama hazırlamanın ve desteklemenin gereğine, tabletli eğitimin amacının, öğretmenin rehberliğinde öğrenim sürecini etkili hale getirmek olduğuna dikkat çekiyorlar.

Sebit tablet sınıf uygulaması

10 bine yakın eğitimci, sempozyumu Vitamin Öğretmen’den canlı izledi

Mesleki gelişim ve paylaşım portalı Vitamin Öğretmen (www.VitaminOgretmen.com) bu sempozyumda da tüm olanaklarını öğretmenlerin hizmetine sundu. Katılamayanlar için Vitamin Öğretmen’in üç gün boyunca yaptığı canlı yayını, yaklaşık 10 bin eğitimci takip etti. Sempozyum katılımcılarına Türkiye Özel Okullar Birliği tarafından sunulan armağanlar arasından bir tablet de sempozyumu üç gün boyunca Vitamin Öğretmen üzerinden izleyen ve çekilişle belirlenen bir öğretmene verildi.

Sempozyumu canlı izleyen eğitimciler, sosyal medya aracılığı ile de görüşlerini ve sorularını katılımcılara iletme fırsatı buldular. Twitter’da atılan tweet’ler değerlendirildiğinde elde edilen çıkarımlardan biri ise bu tip organizasyonlarda teknik bilgiden çok, gerçek sınıf uygulamaları içeren sunumların daha büyük bir ilgi ile izlendiği yönünde.

XII. Türkiye Özel Okullar Birliği Geleneksel Sempozyumundaki tüm sunumların video kayıtlarına, sempozyumun sonuçlanmasının ardından kısa bir süre içinde yine Vitamin Öğretmen’den ulaşılabilecek.

- Reklam -
Ali Yavuz ŞAHİNhttp://www.donanimgunlugu.com
Uzun yılardır teknoloji meraklısı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting