Ana sayfa Donanım Seagate'den Dev Yatırım!

Seagate’den Dev Yatırım!

An itibariyle dünyanın en büyük sabit disk üreticisi olan Seagate, yatırımlarına bir yenisini daha ekledi.

Özellikle SSD pazarında egemenliğini bir adım öteye taşımak isteyen ve 1978 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde kurulan Seagate, yatırımlarına dev bir parça daha ekledi. 2006 yılında Maxtor ve Samsung’un sabit disk departmanını satın alan Seagate, 500 milyon dolarlık bir satın alım hamlesi daha gerçekleştirdi.

Seagate, Avago bünyesinde bulunan LSI’ın “Hızlı Çözümler” ve “Flash” departmanlarını yarım milyar dolar karşılığında bünyesine bağladı.

Seagate İcra Kurulu Başkanı Steve Leczo, konuyla ilgili olarak  “Seagate’in flash depolama alanındaki üstünlüğü perçinlemeye kararlıyız. Bu yatırımla birlikte Seagate, her zamankinden de güçlü olacak.” ifadelerini kullandı.

Dominos’a Siber Saldırı

Barış Terunhttp://www.donanimgunlugu.com
Psikoloji ve İngiliz Dili eğitimi alan ve bilişim sektöründe ciddi bir tecrübeye sahip olan Barış, zamanını teknolojiye, otomobillere ve Donanım Günlüğü'ne ayırıyor.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Sony, bu telefonla çıkışa geçebilir: Sony Xperia 1 II (Mark 2)

Japon teknoloji devi Sony, bir zamanlar akıllı telefon pazarında fırtına gibi esiyordu. Firmanın Xperia markası, pek çok teknoloji sever tarafından saygıyla karşılanan bir markaydı....

Son Haberler