Ana SayfaGenelSamsung, Apple iPad'ler ve MacBook'lar için OLED ekran tedarik edecek

Samsung, Apple iPad’ler ve MacBook’lar için OLED ekran tedarik edecek

Samsung, Güney Kore’deki kendi iç pazarında tablet ve dizüstü bilgisayarlarda kullanılacak daha büyük OLED paneller üretmeye odaklanacak yeni bir üretim hattı kurmayı planlıyor. Görünüşe göre bu ekranlar daha sonra Apple’a tedarik edilecek .

Güney Koreli şirket Samsung, yeni nesil iPad’leri ve MacBook’ları için Cupertino merkezli deve bu siteden OLED ekranlar tedarik edecek. Özellikle bu haber, iPad Pro’nun nihayet 2024’te OLED ekranları desteklemek için harekete geçeceğini öne süren önceki bir raporla uyumlu. Bununla birlikte, Samsung başlangıçta bu ekran panellerini mevcut hatlarından birinden yaptığına inanıyordu.

Samsung

Ancak şimdi yeni rapor, şirketin yaklaşmakta olan üretim hattının farklı bir fabrikada kurulacağını ve dizüstü bilgisayarlar için OLED ekranlar üretebileceğini gösteriyor. Başka bir deyişle, gelecekteki MacBook Pro’nun ekranı, Samsung tarafından sağlanan bir OLED paneli olacaktır. Bu modelin 2025 veya daha sonra piyasaya sürüleceği söyleniyor. Son zamanlarda Apple, iPad ve MacBook serisini mini LED ekranlara sahip olacak şekilde değiştiriyor.

Dolayısıyla bu geçişten sonraki adım OLED olacak. Farkında olmayanlar için, OLED paneller kendinden yayan piksellere sahiptir ve mini LED paneller gibi arkadan aydınlatma gerektirmez. Yani bu, kontrast oranını iyileştirmeye yardımcı olur ve gelecekteki iPad ve MacBook modellerinde daha iyi pil ömrü sağlar. Şu an itibariyle, en yeni iPhone ve Apple Watch serisi zaten OLED panelleri kullanıyor. Bu nedenle, diğer ürünlerin de aynı ekran teknolojisine sahip olması an meselesiydi.

Poco C40’ın 16 Haziran’da küresel lansmanı onaylandı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting