Ana SayfaGenelSamsung, 14 inç 90Hz OLED ekranlar üretmeye başladı

Samsung, 14 inç 90Hz OLED ekranlar üretmeye başladı

Samsung, en yeni ASUS dizüstü bilgisayarlarda kullanılacak 90Hz OLED ekranlar üretmeye başladığını duyurdu. 14 inç, 2.880 x 1.800 16:10 paneller, Samsung’un bu teknolojiyi ilk kez piyasaya duyurduğu bu yıl Mart ayında gelecekti. Oldukça ertelenen paneller için şimdi üretim başladı. İşte detaylar.

60Hz OLED panellere kıyasla ekstra hız, bu panelleri özellikle oyun için ilginç kılıyor. Samsung, OLED teknolojisinin hareket halinde LCD panellere göre daha az bulanıklık yarattığını ve 90Hz OLED ekranda 120Hz LCD modelinde olduğundan daha net hareket göreceğinizi iddia ediyor.

Samsung, 14 inç 90Hz OLED ekranlar üretmeye başladı

OLED ekranlar, çoğu LCD modelini geride bırakan yüzde 100 DCI-P3 kapsamı ile daha iyi renkler sunuyor. Ayrıca daha derin siyah tonları, daha hızlı tepki süreleri ve daha iyi görüş açıları da sunuyor. LCD’lere kıyasla dezavantaj, parlak içeriği görüntülerken parlaklık eksikliği ve daha düşük enerji verimliliği diyebiliriz. Ekranlar, ASUS’un bu ayın başlarında duyurulan Zenbook 14X Pro ve Vivobook Pro 14X modellerine gelecek şekilde ayarlandı. Samsung ayrıca ASUS ProArt Studio OLED ve diğer modellerde kullanılan 16 inç 4K 60Hz panelleri de sağlıyor. Bu açıdan Güney Koreli teknoloji devi için oldukça verimli bir süreç olacak diyebiliriz. Şirket panelleri bir süredir ertelemiş olsa da hızlı bir geri dönüş yapıyor. Bir çok firma gibi Samsung da koronavirüs sebebiyle üretiminde aksamalar yaşadı.

Kripto paralar tehlikeli açıklaması büyük tepki yarattı: Sakin ol şampiyon

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU