Ana sayfa Genel Sahte Samsung uygulamasını 10 milyon kullanıcı indirdi

Sahte Samsung uygulamasını 10 milyon kullanıcı indirdi

Samsung telefonlarını güncelleyeceğini söyleyen sahte Samsung uygulamasını 10 milyondan fazla Android kullanıcısı indirdi.CSIS Security Group’un yaptığı araştırmaya göre, uygulama kullanıcılara güven vermek için farklı yöntemler uygularken, Google’ın bu yöntemlere izin vermesi kullanıcıları riske atıyor.

Sahte Samsung uygulamasına herkes güvendi

Google Play Store’daki güvenlik açıklarının gündeme gelmesine neden olan dolandırıcıkla, kendini resmi şirket hesabı gibi tanıtmayı başaran sahtekarlar, 10 milyon Android kullanıcısının telefonuna, sahte uygulamalarını yüklemeyi başardılar.

Updates for Samsung ismini taşıyan uygulama kullanıcılara, Samsung uygulamaları ve Android işletim sistemi hakkında güncellemeleri haber verip yükleme vaadinde bulunuyor. Ancak asıl amacı kullanıcıların telefonundaki bilgileri çalmak.

Ayrıca kullanıcıları, ücretli sitelere yönlendirip farkında olmadan ücretli işlemler yaptırıyor.

Google Maps hız ölçmeye başlıyor

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Bitdefender Total Security – Ebeveny Kontrolü ile ailenizi güvende tutun!

Bitdefender Total Security, Ebeveny Kontrolü özelliği sayesinde hem sizin hem de ailenizin güvende kalmasını sağlar. Dijital dünyadaki yolculuklarda güvenle eşlik eder. Anne ve baba olarak,...

Son Haberler