Ana sayfa Genel Sadece Tek Ziyaretçi Kabul Eden Web Sitesi

Sadece Tek Ziyaretçi Kabul Eden Web Sitesi

Web sitelerinin amacı genellikle, olabildiğince çok ziyaretçi çekerek, bu trafik üzerinden reklam veya ürün pazarlamasından gelir elde etmektir. Bu nedenle, ticari web sitelerini, olabildiğince çok kullanıcıyı kendine çekmek için önlemler alırken görmek şaşırtıcı olmaz. Peki ya, ziyaretçi istemeyen ve kapıda ziyaretçilere vize uygulayıp her sefesinde sadece bir kişiyi içeri alan bir web sitesi olsa?

9610588654_e5c4a502a0[1]

Olmaz demeyin, oldu!

Most Exclusive Website isimli web sitesi, aynı anda sadece 1 kullanıcının siteyi okumasına izin veriyor ve bu nedenle, siteye girmek isteyen kullanıcılar sıraya giriyor. Sırası gelen kullanıcı içeri giriyor ve sitede sadece 60 saniye dolaşmasına izin var. Ardından diğer ziyaretçi içeri giriyor ve önceki ziyaretçi siteden çıkarılıyor.

Sitenin sahibi Justin Foley, internetin amacı olan, herkese açık ve erişilebilir olma kavramının tam aksine hareket etmek istediğini vurguluyor ama bu amacın neye hizmet ettiği ve insanlara ne mesaj verdiği açık değil. Olsa olsa, gece kulüplerine girmek için saatlerce kapıda sıra bekleyen gece kuşlarına bir gönderme olabilir ama onların da bu web sitesini merak edip inceleyeceğini sanmıyoruz.

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Sony, bu telefonla çıkışa geçebilir: Sony Xperia 1 II (Mark 2)

Japon teknoloji devi Sony, bir zamanlar akıllı telefon pazarında fırtına gibi esiyordu. Firmanın Xperia markası, pek çok teknoloji sever tarafından saygıyla karşılanan bir markaydı....

Son Haberler