ROG Carnyx Oyuncu Mikrofonunu Piyasaya Sundu

ROG Carnyx

Stüdyo sınıfı bir oyuncu mikrofonu olan ROG Carnyx, 25 mm kondansatör kapsülü ve 24-bit / 192 kHz örnekleme oranıyla zengin ve canlı sesler veriyor.

ASUS Republic of Gamers (ROG), doğal ve zengin ses sunmak için 25 mm kondansatör kapsülüne ve 24-bit / 192 kHz örnekleme hızına sahip profesyonel sınıf kardiyot USB mikrofonu ROG Carnyx’i Türkiye’de satışa sundu.

Ürün yüksek geçirgenlikli filtresi sayesinde kesintisiz ve net kayıtlar sunuyor. Bu filtre düşük frekanslı gürültüyü azaltıyor. Dahili pop filtresi patlamaları önlerken, metal şok emici montaj parçası ise dış titreşimleri en aza indiriyor.

Tek dokunuşta sesi kesen düğme ve çok fonksiyonlu kontrol düğmesi, daha rahat kayıt ve yayınlar için mikrofon ayarları üzerinde sezgisel kontrol imkanı veriyor. ROG Carnyx, profesyonel Valorant oyuncusu ve yayıncı Sam “s0m” Oh’un onayını aldı bile.

Doğal ve zengin sesler

Carnyx’te standart mikrofonlara kıyasla düşük frekans performansını iyileştiren ve zengin, doğal, sıcak konuşma tonları sunan daha büyük bir 25 mm kondansatör kapsülü bulunuyor.

Mikrofonun 24-bit / 192 kHz yüksek örnekleme hızı, kullanıcının sesinin her nüansını yansıtan son derece gerçekçi sesler ortaya çıkarıyor.

Carnyx’in kardiyot kutup deseni, ön taraftan gelen sesleri vurguluyor, yanlardan ve arkadan gelen ses alımını en aza indiriyor. Bu mikrofonu tek başına yayın yapanlar, oyuncular ve podcast yayıncıları için ideal hale getiriyor.

 ROG Carnyx

Net ve kesintisiz kayıtlar

Stüdyo sınıfı yüksek geçiş filtresi, 80 Hz altındaki istenmeyen düşük frekanslı arka plan gürültülerini, örneğin titreşim veya uğultuyu kesiyor.

Bu, kullanıcının sesinin bulanık çıkmasını engelliyor ve öne çıkmasına yardımcı oluyor. Ayrıca, mikrofon yakından kullanıldığında patlamaları önlemeye yardımcı olan köpük ve örgü katmanları kullanan dahili bir pop filtresi bulunuyor.

Carnyx ayrıca, mikrofonu masa üzerinde hissedilebilecek tuş vuruşları veya fare tıklamaları gibi dış titreşimlerden izole eden elastik askı kabloları içeren sağlam, birinci, tam metal bir şok emici montaj parçasına sahip.

Kullanışlı kontrol

ROG Carnyx, ses çıkarmadan çalışan ve tek dokunuşla sesi kesen bir düğmeye sahip. Ayrıca, mikrofon ve multimedya ses seviyesini ayarlamak veya yüksek geçirgenlikli filtreyi açıp kapatmak için kullanılabilecek çok işlevli bir kontrol düğmesi de bulunuyor.

Carnyx, çok işlevli kontrol düğmesi aracılığıyla ses seviyesi ayarlamasına olanak tanıyan 3.5 mm kulaklık jakı üzerinden gerçek zamanlı takip imkanı da sunuyor.

Benzersiz kişiselleştirme olanakları ve esneklik

ROG Carnyx, Armoury Crate uygulaması içinde altı adet önceden ayarlanmış aydınlatma efekti sunan ASUS Aura Sync RGB aydınlatmaya sahip. Kullanıcılar, ayrıca, yayın veya oyun kurulumlarına birleşik bir görünüm kazandırmak için diğer Aura Sync özellikli ürünlerle efektleri senkronize edebiliyor.

Üstelik, Armoury Crate ek özelleştirme seçenekleri sunuyor. Kullanıcılara yüksek geçirgenlikli filtreyi etkinleştirmek, EQ profillerini özelleştirmek, RGB aydınlatmayı ayarlamak veya diğer ayarları düzenlemek için olanak tanıyor.

Carnyx, dizüstü veya masaüstü bilgisayarlarla bağlantı kurmaya yarayan USB kablosu ile geliyor ve kutudan çıkar çıkmaz yayına başlama imkanı sağlıyor. Dahili montaj adaptörü, çoğu mikrofon standı veya boom kolu ile uyumlu olacak şekilde standart 3/8 inç yuvalara uyuyor.

Tayvan’daki Deprem TSMC’yi Etkiledi