Ana SayfaGenelRekabet Kurumu Google için ceza kesti

Rekabet Kurumu Google için ceza kesti

Son dönemlerin en fazla tartışılan kurumları içerisinde yer alan Rekabet Kurumu, Google ile alakalı ceza kararı verdi. Hadi gelin detaylara birlikte bakalım.

Son dönemlerin en aktif devlet kuruluşları içerisinde yer alan Rekabet Kurumu, Google için son kararını derdi. Uzun bir süredir deyim yerindeyse şirketi ceza yağmuruna tutuyor. diğer şirketlerin faaliyetlerini zorlaştırmak ve pazardaki rekabeti bozmak gibi suçlamalardan dolayı Google 98 milyon 354 bin lira ceza almıştı. 

Rekabet Kurumu, yine benzer bir nedenden dolayı kuruluşa ceza verdi. Bu platformun böylesine fazla ceza almasının nedeni, rekabeti bozmak.

Google neden sürekli ceza alıyor

Google platformunun çok fazla ceza aldığını duyanlar genellikle ilk etapta buna pek anlam veremiyor. Ancak Rekabet Kurumu’nun çok geçerli nedenleri var. Bunlardan ilki hiç şüphesiz, Google şirketinin arama sonuçları üzerinden sıralamayı bozması.

Rekabet Kurumu Google

Firmaya reklam verdiğinizde sizin şirketiniz ilk sırada görünebiliyor. Bu durum aslına bakarsanız reklam veren kuruluşlar tarafından son derece avantajlı görülse bile yine de bazı sorunlar yaratabiliyor. Bu sorunların başında ise hiç şüphesiz rekabeti bozmak geliyor. Ancak Google bunu her zaman için reddetti.

Rekabet Kurumu tarafından bu platforma verilen cezanın bir diğer önemli nedeni ise kendisinin düzenli rapor göndermemesiydi. Önceki cezada şirketin düzenli olarak bu kuruma rapor göndereceği ifade ediliyordu. Ancak firma bunu yapmadı. Sürekli erteledi ve sonunda ceza yedi.

Sizce Google gerçekten de rekabeti bozacak işler yapıyor mu? Tahminlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting