Ana SayfaCep TelefonuQualcomm Snapdragon S4 İşlemci Serisine 4 Çekirdekli İşlemciler Eklendi!

Qualcomm Snapdragon S4 İşlemci Serisine 4 Çekirdekli İşlemciler Eklendi!

MSM8226, MSM8626 ve Referans Tasarımları, Qualcomm Snapdragon S4 Listesine Derinlik Katıyor ve Yeni WTR2605 Çok Modlu Radyoyu da Bünyesine Dâhil Ediyor

Qualcomm Incorporated (NASDAQ: QCOM), tamamı kendine ait bağlı şirketi Qualcomm Technologies, Inc.’in, Qualcomm Snapdragon™ S4 mobil işlemci ailesine, MSM™8226 ve MSM8626 işlemcilerini Qualcomm Referans Tasarım sürümleriyle birlikte eklediğini açıkladı. Dört çekirdekli CPU’ya sahip Qualcomm Snapdragon S4 işlemciler, yüksek hacimli 3G telefonlar için yüksek kaliteli multimedya ve bağlantı özellikleri sunacak. 1080p görüntü çekme ve oynatma kapasiteli Adreno™ 305 GPU ve 13 megapiksele kadar kamera ile donatılan MSM8226 ve MSM8626 işlemcileri, akıllı telefonlarda hayranlık verici görüntü alınmasını sağlayan grafikler ortaya koyarken son derece uzun pil ömrü sunmak üzere geliştirildi. Her iki işlemcinin UMTS, CDMA ve TD-SCDMA deneme sürümleri müşteriler için 2013 yılının ikinci çeyreğinde hazır olacak.

Önceki Qualcomm Technologies dört çekirdek ürünleri geliştirilerek, MSM8226 ve MSM8626 işlemcilerinde 28 nm teknolojisi kullanıldı ve Dual SIM, Dual Standby ve Dual SIM, Dual Active ile çoklu SIM özellikleri de desteklenmeye devam ediyor. Bu işlemciler, dört çekirdekli CPU işlemciden aldığı gücün yanı sıra, yeni WTR2605 çok modlu radyo alıcı-vericisini de bünyesinde barındırıyor; TD-SCDMA, CDMA 1xAdv ve HSPA+ desteği gibi Çin’e özel gereksinimleri de karşılıyor. WTR2605 alıcı-vericisi, GLONASS ve Beidou desteğiyle birlikte, yüksek performanslı, entegre bir GPS çekirdeğine sahip. Düşük enerji tüketimi için en iyi hale getirilen WTR2605 alıcı-vericisi, önceki nesillere göre yüzde 40 daha fazla enerji tasarrufu ve yüzde 60 daha düşük ayak izi sunuyor.

- Reklam -

Qualcomm Technologies Başkan Yardımcısı ve mobil ve bilgi işlem ürünleri eş başkanı Cristiano Amon, “Qualcomm Snapdragon S4 ailesinin büyümesiyle, yüksek hacimli akıllı telefonlarda performans ve düşük enerji tüketimi konusundaki liderliğimiz de devam ediyor” şeklinde konuştu. “Bu genişletilmiş yol haritası, bütçesini düşünen müşterilerimize etkileyici akıllı telefonlar sunmak amacıyla farklılaştırılmış özelliklere sahip alternatifler ortaya koyuyor.”

Qualcomm Technologies, MSM8226 ve MSM8626 işlemcilerinin Qualcomm Referans Tasarımı (QRD) sürümlerini de piyasaya sürecek. QRD programı, cihaz üreticilerine kapsamlı telefon geliştirme kaynakları sunuyor ve QRD temelli cihazlarda test edilen ve geçerliliği onaylanan bileşenler ve uygulamalara sahip yazılım ve donanım satıcılarının ekosistemine erişim sağlıyor. Farklılaştırılmış akıllı telefonları mobil pazara hızlı bir şekilde sunmak için gereken her şey QRD müşterilerine sunuluyor. Şimdiye dek 40’tan fazla OEM ile işbirliği içinde hareket ederek 100’den fazla QRD temelli ürün halka arz edildi ve hala devam eden 100’ün üzerinde tasarım çalışması mevcut. Qualcomm Snapdragon işlemcilerinin QRD sürümleri olan QRD8226 ve QRD8626 da 2013’ün ikinci çeyreğine kadar denemeye hazır hale getirilecek.

- Reklam -
Ali Yavuz ŞAHİNhttp://www.donanimgunlugu.com
Uzun yılardır teknoloji meraklısı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting