Porsche 911 GT3 RS önümüzdeki ay çıkacak

Porsche 911 GT3 RS

Porsche, 911 GT3’ün daha gelişmiş versiyonu olacak Porsche 911 GT3 RS’nin çıkış tarihi olarak 17 Ağustos’u seçti.

Porsche 911 GT3 bugün piyasadaki en dikkat çekici araçlardan biri olarak kendisini kabul ettirmiş durumda. Bu yüzden bu aracın daha da gelişmiş bir versiyonunun çıkacağı pek de düşünülmüyordu. Ancak araçlarını hep daha da geliştirmek isteyen Porsche, sürpriz bir kararla Porsche 911 GT3’ün daha da gelişmiş, daha şık tasarımlı bir versiyonunu hazırladı. Porsche 911 GT3 RS adını taşıyan bu yeni versiyon, önümüzdeki ay kullanıcılarla buluşacak. Aracın 17 Ağustos’ta piyasaya sürüleceği Porsche tarafından resmi olarak açıklandı.

Porsche 911 GT3 RS 2

Önceki modellerde olduğu gibi Porsche 911 GT3 RS de tasarımı ve yere yakın duruşuyla trafikteki yarış arabasına en yakın otomobillerden biri olacak.

Porsche tarafından yayınlanan ilk tanıtım görselleri, aerodinamik konusundaki geliştirmeler için yapılan tasarım değişikliklerini gözler önüne seriyor. Bu konuda en dikkat çekici değişiklik ön kaportadaki hava kanallarının daha da genişletilmiş olması. Ayrıca arkadaki kanadın da aerodinamik konusunda yardımcı olacak şekilde ayarlanabilir olacağı tahmin ediliyor.

GT serisinin baş sorumlusu olan Andreas Preuninger, 911 GT3 RS’yi tasarlarken özellikle aerodinamik ve şase konusunda geliştirmeler yapmaya odaklandıklarını söylüyor. Preuninger’in bu açıklaması, aracın 4 litrelik flat-6 motorlarında çok bir değişiklik olmayacağını, daha çok diğer taraflara odaklanıldığını düşündürüyor.

Bored Ape NFT’lerinin yaratıcılarının başı belada


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir