Home Genel PlayStation’dan Xbox’a karşı hamle mi geliyor?

PlayStation’dan Xbox’a karşı hamle mi geliyor?

0
ünyanın en pahalı konsolu

Oyun dünyasının iki devi arasında rekabet devem ediyor. Bugünlerin konusu ise PlayStation cephesinde yaşanan hazırlık.

PlayStation’dan Xbox’a karşı hamle mi geliyor? Oyun dünyasının en büyük ismi kim söylemek zor, ancak konsol dünyasının en büyük iki ismi belli PlayStation ve Xbox. Yıllardır amansız bir rekabet içerisinde olan bu iki marka, bu geleneği sürdürmekte kararlı gibi görünüyor. Hatırlayacağınız üzere son önemli hamle Xbox cephesinden gelmiş ve Game Pass servisiyle birlikte rakibine ciddi bir çalım atmıştı.

Microsoft’un bu hamlesinin ardından gözler bir süredir sessizliğini koruyan Sony’nin üzerindeydi. Ancak uyuyan dev uyandı ve ilk işaret fişeğini Birleşik Krallıklar’dan yaktı. Birleşik Krallıklar’dan gelen haberlere göre, bu ülkede satışta olan PlayStation Now kartlarının satışı durduruldu.

PlayStation’dan Xbox’a karşı hamle mi geliyor?

Bilindiği üzere PlayStation Now Sony’nin uzun yıllardır kullanımda tuttuğu bir tür cloud oyun servisi. Bu servise ait hizmetler istendiği taktirde dijital olarak satın alınabildiği gibi yine isteyen kullanıcılar da tıpkı PlayStation Plus’ta olduğu gibi kart olarak da alabilmektedirler. İşte PlayStation Now hizmet kartlarının en azından dünyanın bir bölümünde satışının durdurulması, akıllara acaba yeni servis için harekete geçildi mi sorusunu getirdi.

Özellikle de bir süredir “Project Spartacus” olarak isimlendirilen ve Sony’nin Game Pass benzeri bir servisi olduğu iddia edilen yeni yapının bu gelişmeyle bir alakasının olup olmadığı bunun da ötesinde aslında başlı başına Project Spartacus’ün ne olduğu büyük bir merak konusu. Bakalım önümüzdeki günler bu ezeli rekabette nasıl gelişmelere sahne olacak.

OPPO Find X5 Pro teknik özellikleri açıklandı

NO COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Exit mobile version