Ana sayfa Genel Play Store'da kripto para çalan bir uygulama tespit edildi!

Play Store’da kripto para çalan bir uygulama tespit edildi!

Kripto para hırsızlığı bu kez doğrudan Google Play Store üzerinde tespit edildi! Taklit bir uygulama ile para çalan uygulama ESET’in uyarısıyla kaldırıldı.

Taklit MetaMask uygulaması Play Store’dan kaldırıldı

Kripto paraya artan ilgi, tehlikeyi de artırıyor. Hacker’lar bu konuda pek çok yönteme başvuruyorlar ve son olarak clipper ismi verilen bir malware, Google Play üzerindeki bir uygulamada görüldü. ESET tehlikeyi keşfedip Google’a rapor etmiş olsa da, uygulama birkaç gün mağazada yayında kaldı.

MetaMask’ı taklit eden bu uygulama, telefonunuzun panosuna erişim sağlayarak müdahalede bulunuyordu. Sistem genelde para transferlerinde işe yarıyor; sanal cüzdanından birine para göndermek isteyen kişi, karşıdaki kişinin cüzdan adresini kopyalıyor. Bu kısımda taklit uygulama devreye girerek panoya erişim sağlıyor ve gerçek adresi, hacker’ın kendi sanal cüzdan adresiyle değiştirerek paranın yanlış kişiye ulaşmasını sağlıyor.

Bu tehdit ortadan kalkmış olsa da kullanıcıların dikkatli olması gerekiyor. Zira bu tarz olaylar zaman zaman Google Play gibi oldukça güvenli bir mağazada bile karşımıza çıkabiliyor.

PlayStation 4 oyun fiyatları Türkiye’de neden pahalı?

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

TP-Link TL-PA4020P Kit ile verimli internet kullanımı mümkün

TL-PA4020P Kit ile hem eviniz ya da ofisinizde performanslı kablosuz ağ kurun hem de diğer elektronik cihazlar için prizleriniz olsun. Günümüzde gerek evimiz gerekse de...

Son Haberler