Ana sayfa Android Play Store 600 uygulamaya veda etti!

Play Store 600 uygulamaya veda etti!

Google güvenlik konusunda büyük adımlar atmaya devam ediyor. Android’in uygulama mağazası Play Store, reklam politikasına uymayan tam 600 uygulamayı sildi.

Uygulamalara yönelik müdahaleci reklamlar, Google‘ın yıllardır Android’de uğraştığı bir sorun olmuştur. Bu sorunla mücadele etmek isteyen Google, rahatsız edici reklam politikasını ve izinsiz geçiş reklamı politikasını ihlal ettiği için Play Store’daki 600 uygulamayı kaldırdı.

Play Store zararlı reklamlara geçit vermiyor

Bu uygulamalar Google’ın uygulamaların bağlam dışı reklamlar gösterdiğinde tespit etmek için kullandığı yeni makine öğrenimi tabanlı sistemi sayesinde kaldırıldı. Bu yeni algılama yöntemleri, kötü niyetli geliştiriciler tarafından dağıtılan daha iyi maskelenmiş reklamlara karşı savaşmak için geliştirildi.

Google’ın reklam politikası, özellikle kullanıcılara beklenmedik şekillerde gösterilen reklamları, özellikle de bağlam dışı reklamları ve bazen cihaz işlevselliğini ortadan kaldırabilecek şekilde hedefliyor.

Android 11 ile Hızlı Ayarlar rengarenk olacak!

Google, blog yayınlarında; kullanıcı gerçekten aktif olarak kullanmadığında, örneğin bir telefon görüşmesi yapmaya çalıştığında veya telefonun kilidini açarken olduğu gibi aniden tam ekran reklamlar sunan uygulamaları kaldırmaya devam edeceğini belirtiyor.

Asus ROG Phone 3 Google Stadia ile gelecek!

Google, ortaya çıkan bu tehditlerin ve kötü davranışların mobil ekosisteme zarar vermesini önlemeye yardımcı olabilecek yeni teknolojiler geliştirmeye yönelik çalışmalarının devam ettiğini belirtti. Umarız Android 11 sürümü ile güvenlik konusunda daha sağlam adımlar atılı ve Android daha güvenli bir hale gelir.

Play Store

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Türkiye corona virüsü vaka sayısı

Türkiye corona virüsü vaka sayısı – 4 Nisan 2020

Türkiye'de corona virüsü vaka sayısı ve ölüm sayısı günden güne artış gösteriyor. Günlük resmi olarak açıklanan vaka sayılarını sizlere aktarıyor olacağız. Çin'in Wuhan kentinde 2019'un...

Son Haberler