Peugeot Türkiye elektrikli 2008 için tarih verdi

peugeot 2008

Özellikle son birkaç yılda gerek ülkemizde gerekse de dünya genelinde pazar payını arttıran Peugeot, 308 ve elektrikli 2008 için tarih açıkladı.

Peugeot Türkiye tamamen elektrikli 2008 için tarih verdi. Peugeot’un son zamanlarda oldukça iyi işler çıkarttığı biliniyor. Özellikle 2008 modeliyle hem ülkemizde hem de dünya genelinde büyük sükse yapan şirket, daha sonra tanıttığı 308 modeliyle de Avrupa’da konuşulmaya ve ödüller almaya devam ediyor. Hem araç tasarımları hem de donanımsal özellikleriyle dikkat çeken bu otomobiller için artık yeni bir dönem başlıyor diyebiliriz.

Peugeot Türkiye Genel Müdürü İbrahim Anaç tarafından düzenlenen bir basın toplantısında yapılan açıklamalar, 308 ve 2008 hakkında çok önemli bilgileri gün yüzüne çıkarttı. İbrahim Anaç, yaklaşık 1 sene önce tanıtılan ve ülkemizde de bu yılın ilk çeyreğinde satışa sunulması beklenen Peugeot 308’in yılın son çeyreğinde meraklılarıyla buluşacağını ifade etti. Ayrıca Yeni Peugeot 308’in şirketin yeni logosuyla satışa sunulacak ilk araç olacağını da ifade edelim.

ÖTV indirimi sonrası Peugeot 3008 fiyatları düştü

Peugeot Türkiye tamamen elektrikli 2008 için tarih verdi

Bunun yanında Anaç tarafından verilen tek müjde 308 ile sınırlı değil. Peugeot Türkiye Genel Müdürü yaptığı açıklamada, tamamen elektrikli olarak üretilen Peugeot 2008’in de 308 ile birlikte yılın son çeyreğinde satışa sunulacağını söyledi. Elektrikli Peugeot 2008, 136 beygirlik elektrik motoruna ve 50 kWsa bataryaya sahip olacak ve tek şarjla yaklaşık 350 km’lik bir mesafe gidebilecek.

Son olarak İbrahim Anaç, toplantının sonunda kurduğu cümlelerle otomotiv sektörünün yaz aylarında yeni bir matrah güncellemesi beklediğini ifade etti.

Deconstructor of Fun ve Google’dan Türkiye’de bir ilk