Ana Sayfa Cep Telefonu Peace Mobile ilk İslami Akıllı Telefon Özelliğini Taşıyor

Peace Mobile ilk İslami Akıllı Telefon Özelliğini Taşıyor

İslami  Araştırmalar Derneği (IRF) lideri Zakir Naik, İslam aleminin yeni akıllı telefonu peace mobile ile müslümanların İslam alemiyle olan iletişiminin yeni bir boyut kazanacağını söyledi.

Telefonda çeşitli uygulamalar –vaaz, karşılaştırmalı din, fıkıh- var ve bu uygulamalarla modern eğitim ile din eğitimini adeta bir araya getirilmiş durumda. Bu telefonu çıkaran ve piyasaya süren ekip tamamen müslüman yazılımcılardan oluşan bir gruptur. Suudi Arabistan’da geliştirilen telefon, ramazanın ardından hemen satışa sunulmuş ve hayli satış başarısı sağlamıştır. Telefonun diğer İslam ülkelerine de geleceği ve ilgi göreceği kesin gibi çünkü görsel olarak gayet ince ve şık bir tasarımla karşı karşıyayız. Bunun yanında diğer özellikleri açısından da kullanışlı bir telefon.

Peace Mobile ilk islami akıllı telefonun özelliklerine gelince 4 GB dahili hafızaya sahip ve bu hafızayı 32 GB’a kadar yükseltme şansını sizlere sunuyor. Bunun yanında ince ve modern bir ekran görüntüsü 4.6 inç genişliğindedir. Buda 11.6 cm genişliğe tekabül etmektedir. Android Gingerbread 2.3.5 işletim sistemine sahip peace mobile akıllı telefonların kemera özelliği de yabana atılır cinsten değildir. 5 megapixel kemeraya sahip ve otomatik odaklanma özelliği var. Bu özelliklere sahip akıllı telefonun fiyatı da cazip, sadece 240 dolardan satışa sunulmuştur.Peace-Mobile-Phone

Her ne kadar peace mobile alanında ün yapmış bir Apple veya Samsung, Nokıa, HTC akıllı telefonlar gibi deneyim ve ayrıcalıklı yazılım özelliklerine sahip olmasa da, peace mobile İslam alemine açtığı ufukla takdir edilmelidir. Bu çalışmaların illa ki devamı gelecektir ve daha iyi yazılım özellikleriyle daha iyi telefonlar üretilecektir. Burada geniş bir alemin ihtiyaçlarına bire bir cevap verecek niteliklere sahip bir akıllı telefonun piyasaya sürülmesi ve bu İslam aleminin gereklerine, ihtiyaçlarına direk olarak, kendi içerisinden cevap verilebilmesi çok önemli olmaktadır.

Teknoloji bu coğrafyalara sürekli dışarıdan gelen bir değişim rüzgarı olmaktan giderek çıkacağa benziyor. Çünkü bu coğrafya üzerinde de teknolojik yenilikler bakımından piyasanın temel yapı taşlarını değiştiren atılımlar yapılıyor. Peace Mobile gibi daha pek çok yenilikler,  teknolojik değişim rüzgarına yön verdirecek çalışmalar yapılıyor. Bunların sonuçlanıp, yararlı olmasını dileriz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting