Ana sayfa Haber PC Uyumlu Xbox One Controller'e Geri Sayım!

PC Uyumlu Xbox One Controller’e Geri Sayım!

PC’ye özel Xbox One Contoller’ın piyasaya çıkmasına kısa süre kaldı ancak arabirim, hayal kırıklığı yaratacak bir kısıtlamaya sahip. 

Microsoft, Windows markasına sahip Xbox One oyun arabirimini, 2014 yılının Kasım ayında satışa sunulacağını duyurdu. Yani PC uyumlu Xbox One Controller’ın satışa sürülmesine 1.5 ay zaman kaldı.

Ne var ki Windows uyumlu Xbox One Controller, kullanıcılarının bazılarını kendinden soğutacak bir özelliğe sahip. Windows Xbox One Controller, kablosuz olarak kontrol edilemiyor. Xbox One kontrol arabiriminden faydalanmak isteyenler, mutlaka PC’ye özel kablodan yararlanmak zorunda .Xbox One Controller, kablosuz kontrol edilemeyecek.

Xbox 360 kontrol arabirimini bile kablosuz olarak tasarlayan Microsoft’un neden böyle tasarrufa gittiği merak konusu oldu. 

Verebileceğimiz tek iyi haber, Xbox One Controller’ı, Xbox One’nınızda kablosuz olarak kullanabileceğiniz gerçeği. Oyun çubuğunda, şarj edilebilir pil ünitesi bulunuyor.

Cihazın, Kuzey Amerika fiyatı ise 60 dolar (Yaklaşık 30 TL) olarak belirlendi.

Microsoft, yaz aylarında Xbox One Controller’ı destekleyen Windows 7 ve Windows 8 sürücülerini yayınlamış ve cihaza yönelik beklentileri artırmıştı.

 Microsoft İşten Çıkarmalara Yarın Devam Edecek

Barış Terunhttp://www.donanimgunlugu.com
Psikoloji ve İngiliz Dili eğitimi alan ve bilişim sektöründe ciddi bir tecrübeye sahip olan Barış, zamanını teknolojiye, otomobillere ve Donanım Günlüğü'ne ayırıyor.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Asus VivoBook S14 (S432FL) ile farklı ve renkli bir dizüstü deneyimi

Asus VivoBook S14 ile dünyanızı renkli hale getirebilirsiniz. Güçlü özellikler ve şık tasarımın yanına, "renkli görsellik" unsuru da ekleniyor. Asus, VivoBook S14 ve S15 serisi...

Son Haberler