Ana SayfaCep TelefonuNokia Lumia, Yerel Uygulamalarla Daha Zengin!

Nokia Lumia, Yerel Uygulamalarla Daha Zengin!

Nokia, Türkiye’deki lider markaları ile gerçekleştirdiği işbirliklerle Windows Phone 8 deneyimini zenginleştiriyor. Garanti Bankası ve CNN TÜRK uygulamaları Nokia Lumia 920’ye yüklü olarak geliyor.

Akıllı telefon deneyimine yeni bir boyut kazandıran Windows Phone 8 ekosistemi büyüyor. Kısa bir süre öncesine kadar 7000 olan uygulama sayısının 125.000’in üzerine çıktığı Windows Phone Uygulama Mağazası’nda yerel uygulama sayısı da artıyor.

Nokia Türkiye Geliştirici Deneyimi Direktörü Salih Özkan, konuyla ilgili şunları söylüyor: “Windows Phone uygulama ekosistemini genişletmek için tüm dünyada Microsoft ile ortak çalışmalarımız devam ediyor. Daha çok ortağın Nokia Lumia tüketicileri için en iyi ve yenilikçi uygulamalar geliştirdiğini görmek çok güzel. Kısa süre içinde, Windows Phone uygulamalarının sayısı 7.000’den 125.000’e çıktı. Tanıtılan bu yeni uygulamalarla birlikte tüketici deneyiminin zenginleştirilmesi hedefleniyor. Nokia Türkiye, dünyada en çok uygulama indirilen ilk 3 Nokia Mağazası’dan birine sahip. Açıldığı günden bu yana 200 milyondan fazla uygulama indirildi ve haftalık 3 milyon indirme sayılarına ulaşıldı. Aynı başarıya Windows Phone Marketplace platformunda da ulaşacağımıza içtenlikle inanıyoruz. Kullanıcılarımıza daha iyi bir deneyim yaşatmak için sektöründe lider firmaları bu ekosistem içerisine dahil etmeye çalışıyoruz.”CNNTurk Lumia 920 2

Türkiye’de 21 Kasım’da satışa sunulan Nokia Lumia 920 akıllı telefonlar Garanti Bankası ve CNN TÜRK uygulaması yüklü olarak gelecek. Böylece Nokia kullanıcıları telefonlarından en son haberlere kolaylıkla ulaşabilecek ve bankacılık işlemlerini akıllı telefonlarından rahatça gerçekleştirebilecekler.

Garanti Bankası Şubesiz Bankacılık Birim Müdürü Deniz Güven, konu ile ilgili şunları söylüyor: “Türkiye Bankalar Birliği 3. Çeyrek raporuna göre mobil bankacılık müşteri adedinde yüzde 39’un üzerinde bir paya sahip olduğumuz bu alanda, farklı platformlarda geliştirdiğimiz uygulamalar sayesinde daha geniş kitlelere ulaşmayı hedefliyoruz. Garanti Bankası olarak Windows Phone işletim sistemiyle çalışan telefonlar için geliştirilen bankacılık uygulamamızı Temmuz ayında devreye aldık. Nokia Lumia 920 telefonlarında yüklü olarak gelen uygulamamızdan Garanti Bankası müşterisi olsun ya da olmasın herkes faydalanabilir. Uygulamanın içerisinden kredi ve kredi kartı başvurusu yapabildiğiniz gibi, Cep Şubesi’ne kısa yoldan erişebilir ve Türkiye’deki tüm Garanti ATM/Şube’lerini lokasyon bazlı görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca, günlük piyasa haberleri, kur ve hisse senedi bilgileri grafik tabanlı olarak takip edilebilir ve özel hazırlanan günlük piyasa videolarına uygulama içerisinden ulaşılabilirsiniz. Nokia ile birlikte yaptığımız işbirlikleri devam ederken, önümüzdeki dönemde Garanti Bankası Cep Şubesi müşterilerimizi Nokia Lumia 920 ile ilgili sürprizler bekliyor olacak.”

CNN TÜRK Genel Müdürü Barış Tünay, “Nokia Lumia’daki Windows Phone 8 uygulamamızla, her an, her yerde, en hızlı ve güvenilir haber elinizin altında olacak. Uygulamamızla, CNN TÜRK manşetlerine, foto galerilere, videolara anında ulaşılacak. Finans bilgileri takip edilecek ve CNN TÜRK canlı yayınına bağlanılabilecek. CNN TÜRK olarak pek çok uygulamada öncü olduk. Gerçek ve güçlü bir iletişim ve haber platformu olarak emin adımlarla ilerliyoruz. CNN TÜRK’ün internet, 92.5 CNN TÜRK Radyo, mobil platformlar ve hatta akıllı televizyonlarla entegre bir sistemi var. Bu sistemimizi Nokia Lumia ile daha da güçlendirdik.”

Ali Yavuz ŞAHİN
Ali Yavuz ŞAHİNhttp://www.donanimgunlugu.com
Uzun yılardır teknoloji meraklısı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting