Ana SayfaAkıllı TelefonNokia global pazarda e-ticaret sistemini kullanabilir

Nokia global pazarda e-ticaret sistemini kullanabilir

Bir zamanların lider cep telefonu üreticisi Nokia, yeni modellerini hızlı bir şekilde tüm dünyaya yaymak için e-ticaret sistemine yönelebilir. İşte detaylar.

Günümüzde e-ticaret dediğimiz internet üzerinden alış veriş yapma alışkanlığı günden güne yayılıyor. İnsanlar artık mağazalara gitmek yerine, diledikleri şeyi birkaç tıkla masa başından satın alabiliyorlar. Haliyle e-ticaret pazarının hacmi büyüyor ve oyuna yeni oyuncular dahil oluyor. E-ticaretin bu denli büyüme göstermesi, üreticilerin de işini kolaylaştırıyor. Aynı Nokia gibi.

Bu ay başında gerçekleşen Mobil Dünya Kongresi’nde 3 farklı modelle karşımıza çıkan Finli üretici, bu modellerini global olarak satışa sunacağını açıklamıştı. Peki Nokia bunu nasıl başaracak? HMD Global bünyesinde yeni yeni küllerinden doğmaya hazırlanan Finli üretici bu kadar kısa süre içerisinde, nasıl tüm dünyadaki pazarlarda sağlam kontaklar kurabilecek?

Geçtiğimiz gün ortaya çıkan bir rapora göre, Nokia tüm pazarlarda fiziksel olarak boy göstermeyecek. Bunun yerine çeşitli e-ticaret şirketleriyle (Amazon, Ebay gibi) işbirliğine gidecek olan Finli teknoloji devi ürünlerini internet üzerinden pazarlayacak. Bu şekilde araya 3. bir distribütörün girmesini de engelleyecek olan Nokia, telefonlarını daha ucuz fiyatlardan son kullanıcıya ulaştırabilecek.

- Reklam -

Bilindiği üzere Japon akıllı telefon üreticisi Xiaomi’de ülkemizde benzer bir sistem üzerinden faaliyet gösteriyor. Genel olarak fiziksel halde satılmayan Xiaomi telefonlar, internet üzerinden çeşitli e-ticaret siteleri vasıtasıyla sipariş verilebiliyor.

Açıkça söylemek gerekirse, modern dünyada hızlı bir şekilde tüm pazarlara erişmenin en kolay yolu da e-ticaretten geçiyor. Nokia’nın son derece doğru bir karar verdiğini rahatlıkla söyleyebiliriz.

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting