Nokia 7.1 Plus’ın tasarımı kesinleşti

Mainpage

Yarın tanıtılacak olan Nokia 7.1 Plus, lansman afişlerinde resmen kendini gösterdi. İşte yeni modelde bizi bekleyen unsurlar.

Nokia 7.1 Plus yarın Çin’de tanıtılıyor

HMD Global’den bir bomba daha geliyor. Nokia X7 olarak da bilinen 7.1 Plus, yarın Çin’de lanse edilecek. Finlandiya’lı şirket, etkinlik için pek çok afiş yayınladı ve bunlarla birlikte bazı ipuçları karşımıza çıkıyor.

Görsellerde dikkat çeken ilk unsur, son dönemin en popüler tasarımsal detaylarından olan çentik. 6.2 inç olması beklenen ekranın hemen üzerinde hayli geniş bir çentiğe yer verilmiş. Burada 20 MP‘lik bir ön kamera yer alacak. Ayrıca panelin alt kısmında ince sayılacak bir çerçeve ve Nokia logosu yer alıyor.

Teaser4 Teaser2

Arka kısma döndüğümüzde, çıkıntılı çift kamera kurulumu göze çarpıyor. Burada Carl Zeiss imzası mevcut ve muhtemelen 13+12 MP‘lik bir ikili kamera bizi karşılayacak.

Cihazın iddialı olduğu konulardan birisi de hoparlörler olacak gibi duruyor. Zira cihazın alt kısmında, Type-C girişiyle beraber hoparlörlere dikkat çekilmiş.

Snapdragon 710 yongaseti, 3400 mAh batarya ve 6 GB RAM gibi teknik detaylara sahip olacak olan Nokia 7.1 Plus’ın, gelecek aylarda Çin pazarı dışında da satışa çıkacağı düşünülüyor.

Yeni FIFA Mobile görüntü kalitesiyle büyülüyor