Ana SayfaCep TelefonuNexus 4’e Kablosuz Şarj Aksesuarı Geldi

Nexus 4’e Kablosuz Şarj Aksesuarı Geldi

Google’ın akıllı telefonu Nexus 4 ilk çıktığında kablosuz şarj özelliği ile dikkatleri üzerine toplamıştı. Bakın Nexus 4’ün bu özelliği nasıl çalışacak.

Google’ın Nexus 4 tanıtımının ardından herkesin aklında bu yeni akıllı telefonu nasıl kablosuz şarj yapacakları konusunda şüphe doğmuştu. Çünkü Google telefon üzerinde kablosuz şarj özelliğini konumlandırmasın rağmen herhangi bir aksesuar tanıtmamıştı. Bu konuda leştirilen Google nihayet geçtiğimiz gün içerisinde Nexus 4 için pazara sunulan kablosuz şarj cihazını Google Play üzerinden satışına başladı. Bu yeni aksesuara ne yazık ki Türk kullanıcıları ulaşamıyor.nexus-4-kablosuz şarj
Wireless Power Consortium tarafından geliştirilen Qi kablosuz şarj teknolojisini kullanan bu yeni cihaz Nexus 4’ün kablosuz şarjı için kullanılabildiği gibi aynı zamanda da Samsung telefonlarda da kullanılabilecek. Nokia’nın Lumia 920 modelinde sunduğu kablosuz şarj özelliğiyle alevlenen bu yeni teknoloji Nexus 4 ve Samsung telefonlar tarafından desteklenmesiyle önümüzdeki günlerde oldukça popüler olacak gibi gözüküyor.

google_play

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU