NetApp AFF A250 İnceleme, ürün hakkındaki detayları uzmanına sorduk

AFF250 gris

#İŞBİRLİĞİ

NetApp, AFF A250 ürünü ile birlikte Fiber Kanal üzerinden NVMe (NVMe / FC) desteği de dahil olmak üzere uçtan uca NVMe ile flaşı daha da ileri götürüyor.

NetApp AFF A250 ürünün detaylarını Tech Data NetApp BU Profesyonel Hizmetler Danışmanı Kayhan Sertel Akkoyunlu ve Tech Data NetApp BU Destek Mühendisi Yücel Özdemir’den dinliyoruz. BT Günlüğü Genel Yayın Yönetmeni Ali Yavuz Şahin’in moderatörlüğünü yaptığı videomuzu bağlantıdan izleyebilirsiniz.

Yeni NetApp AFF A250, AFF serisinin geri kalanında olduğu gibi birçok faydayı üzerinde taşıyor.  Yapay zeka ve makine öğrenimi gibi uygulamaları hızlandırıyor, daha yüksek yoğunluk ile veri merkezi ayak izini en aza indiriyor ve BT işlemlerini basitleştiriyor. A250üzerindeki en büyük avantaj ise: Genellikle daha pahalı ürünler üzerinde görmeye alıştığımız NVMe / FC desteğinin sunulması ve emsallerine göre daha düşük bir maliyetle getirmesi.

Donanım açısından bakıldığında, NetApp AFF A250, diğer NetApp AFF dizilerinin veya A serilerinin çoğu gibi bir çift aktif-aktif denetleyici kullanıyor. Ürün, 35 PB’a kadar etkili kapasite sunuyor.

Yazılıma bakıldığında, NetApp ONTAP 9.8P2’yi görüyoruz.  9.8 birkaç ay önce çıktı ve sadeliğe odaklanmış bir yapısı ile bizleri memnun etti. NetApp, ONTAP System Manager, NetApp Active IQ ve NetApp Cloud Insights da basitleştirmiş durumda. 9.8’deki bulut entegrasyonu, bulut katmanlamaya, verileri bulutta önbelleğe almaya ve buluta yedeklemeye olanak tanıyor. Ürün hakkındaki tüm detayları sizler için hazırladığımız videomuzda izleyebilirsiniz.NetApp AFF A250

NetApp AFF A250 Teknik Özellikleri

Maksimum ölçeklendirme:     2–24 düğüm (12 HA çifti)

Maksimum SSD:          48

Maksimum etkili kapasite:      1,1 PB

Sistem Başına Özellikler (Aktif-Aktif Çift Denetleyici)

Denetleyici form faktörü:       2U

PCIe genişletme yuvaları:       4

FC hedef bağlantı noktaları (32 Gb otomatik aralık ayarlama):          16 saate kadar

100GbE bağlantı noktaları (40GbE otomatik aralıklandırma):           4

25GbE bağlantı noktaları (10GbE otomatik aralıklandırma):           16 saate kadar

10Gbase-T (1GbE otomatik aralıklı):  4

12 Gb / 6 Gb SAS bağlantı noktaları:  4

Depolama ağı:              NVMe / FC, FC, iSCSI, NFS, pNFS, CIFS / SMB, Amazon S3

İşletim sistemi sürümü:           ONTAP 9.8 RC1 veya üstü

Raflar ve medya:         NS224 (2U; 24 sürücü, 2,5 ”SFF NVMe); DS224C (2U; 24 sürücü, 2,5 ”SFF); DS2246 (2U; 24 sürücü, 2,5 ”SFF)

“Bu incelemesini yaptığımız ürün, ilgili marka tarafından kurumumuza sağlanmıştır.”

İlgili Haberler

>> NetApp veri odaklı şirketlerin başarısını güçlendiriyor