Ana SayfaDonanımMüzik Dinlemek Enerji Verimliliğinizi Arttırıyor!

Müzik Dinlemek Enerji Verimliliğinizi Arttırıyor!

Sony tarafından, ilk su geçirmez Walkman’inin lansmanını kutlamak amacıyla yürütülen bir araştırma, zindelik konusunda tazelenen heyecanımızın ardında sadece kilo kaybetmek ve kendimizi daha sağlıklı hissetmek arzusunun yatmadığını ortaya koyuyor.

Müzik, başta koşu olmak üzere her türlü egzersiz sırasında atletik performansın artırılmasına da yardımcı oluyor. Araştırmanın verileri, Sony’i müzik ve müzik dinleme aletleri geliştirme konusunda daha da teşvik ediyor. Çünkü, araştırmaya göre; müzik insanların farkına dahi varmaksızın daha uzun süre egzersiz yapmasına yardımcı olabilen bir etken. Sony’nin neredeyse her türlü egzersiz sırasında kullanılabilen giyilebilir ve su geçirmez bir Walkman geliştirmesinin ardında da bu yatıyor.sony enerji verimliliği

Sony’nin Araştırması’ndan Çarpıcı Sonuçlar

  • Avrupalılar’ın neredeyse dörtte üçü; yüzde 71’i haftada en az bir defa egzersiz yapıyor. Ancak önümüzdeki yıl için yüzde 85’lik bir kesimin, haftada en az bir defa egzersiz yapması bekleniyor. Bu yüzdenin içinde bulunan kişilerden üçte birden fazlası da bunun haftada en az üç defa olacağını iddia ediyor.
  • Avrupa’daki yetişkinlerin üçte biri daha fazla egzersiz yapmanın kendilerini eşlerinin gözünde daha çekici yapacağını umarken neredeyse her 10 kişiden biri de; yüzde 8, sporla dolu geçen 2012 yazından aldığı ilham ile Olimpik bir atletin sahip olduğu fiziksel görünüme kavuşmayı umuyor.
  • Böyle beklentiler karşısında, özellikle de geçen sene form tutmaya odaklananların üçte ikisinin; yüzde 64’ünün, yıl sonuna kadar dayanamadığı ve üçte birinin daha Ocak ayında kendilerini eski alışkanlarına geri dönmüş halde bulunuyor.
  • Araştırmada, müziğin egzersiz sırasında dayanıklılığı artırdığı ve efor harcama algısını azalttığı da ortaya konuyor. Örneğin, antrenman sırasında müzik dinlemek Avustralyalı triatlon sporcularının dayanıklılığını yüzde 15, enerji verimliliğini yüzde 1 – 3 oranında artırırken, bu aynı zaman içinde daha fazla koşulması anlamına geliyor.
- Reklam -
Ali Yavuz ŞAHİNhttp://www.donanimgunlugu.com
Uzun yılardır teknoloji meraklısı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting