MSi Vortex, Apple Mac Pro’yu Süpürecek Yeteneklere Sahip!

msi

Titre Apple Mac Pro! MSi’nin küçük Vortex PC’si, pazarı sarsacak özelliklere fazlasıyla sahip. MSi’nin küçük devi Vortex, en sistem canavarı oyunların üstesinden bile kolayca gelebilir.

Tayvanlı donanım, PC, laptop ve tablet üreticisi MSi, küçücük bir kasaya dünyalara sığdırmayı başardı. Apple Mac Pro’dan bile kompakt bir yapıya sahip MSi Vortex, üstün özellikleriyle göz kamaştırıyor.

MSi Vortex, “360 derecelik Fırtına” teknolojisine sahip. Bunun anlamı kasanın sağdan, soldan, alttan veya üsten aynı anda soğutulabilir mimarisi… Soğutma tamam peki MSi Vortex, donanımsal açıdan neler sunuyor? İlk kalemimiz Intel Skylake Core i7 8 çekirdekli işlemci. Hiçbir oyun daha fazlasını talep etmiyor, birkaç yıl içinde de etmesi mümkün gözükmüyor.

dsc00046

MSi Vortex’in diğer yetenekleri de daha az etkileyici değil. Vortex, DDR4 belleklerle kuşatılmış. Buna ek olarak bir değil, “2” adet  GTX 980 mobil grafik yongasına sahip. Tek bir GeForce GTX 980 bile hemen hemen tüm oyunları üst ayarlarda oynatacak kadar becerikli.

MSi Vortex’i gördükten sonra Apple Mac Pro’nun çifte Radeon D500’ü zayıf görünüyor. Buna ek olarak Apple, cihazını yalnızca(!) 6 işlemci ile donatmış. MSi ise ilk adımdan itibaren Intel Haswell-E veya Xeon’dan çok daha üstün bir işlemciyle yola çıkıyor. Buna ek olarak kudretli iki GeForce GTX 680 olaya dahil olunca karşımıza “küçük bir canavar” çıkıyor.

Tayvanlı teknoloji devi MSi, Vortex’in Avrupa ve Amerika satış tarihini 2016 yılının ikinci çeyreğine işaret ediyor. Bilgisauarın Türkiye’ye gelip gelmeyeceği ise muallak. Kabul ediyoruz, Apple çok daha iyi görünüyor, işletim sistemi Windows’a göre biraz daha stabil ve markanın logosu daha şık ama MSİ, Vortex ile beklentileri tepeye götürüyor.

MSi, 2014 yılında 2.7 milyar dolar gelir elde etti. Bu rakamın 2015’de 3<2 milyar doların üstünde olması bekleniyor. Tayvanlı donanım, PC ve dizüstü üreticisi Vortex gibi modelleri piyasaya sürmeye devam ederse, söz konusu rakamın 4 milyar dolar seviyesine tırmanabileceğini rahatça söyleyebiliriz. MSi, tüm bu maddi artılarının yanında, Uzak Doğu’da, 2015 yılının “en çevreci teknoloji üreticisi” unvanına da hak kazandı. Vortex, Apple Mac Pro’yu alt edebilir mi, bu noktada belirsizlik var ancak MSi Vortex’ın zirveye oynayacağı yönünde pek de şüphemiz yok.

Star Wars Battlefront kaç adet sattı?