Ana Sayfa Cep Telefonu Microsoft'un Yeni Mobil Uygulaması

Microsoft’un Yeni Mobil Uygulaması

Microsoft devi yeni bir yazılım üzerinde çalışıyor. Akıllı telefonların nelere sahip olduğu konusunda yazılarımızı paylaşıyoruz. Bunların arasında en ilginci kokuya duyarlı yazılımdı. Şimdi ise Microsoft firmasının insanların ruh halini hisseden yazılımına gözümüz takıldı.

Akıllı telefon teknolojisinin daha neler getireceğini merak ediyorum. Getirdiği yeniliklerle çok faydalı uygulamalara imza attı. Yine buradan size Peek uygulaması yani teknolojik hastanelerde bulunan göz teknolojisi aletlerinin yaptığını yapan bir uygulamaydı bu. Bunun gibi pek çok uygulamalar var faydalı olabilecek ama ilginç olanlara, bir anlam veremediğimize de yer verdik. Bunlardan biride Microsoft firmasının ruh halimizi hissedecek olan, hissetmekle de kalmayıp sosyal medyada paylaşacak olan uygulaması. Microsoft firması hala üzerinde çalışıyormuş ancak kısa zaman sonra yazılımını tanıtacak. Akıllı telefonlar arasında ki rekabet bakalım daha nelere kadir olacaktır.

indir

MoodScope adlı yazılım sizin ruh halinizi en iyi anlayan kişi olacaktır. Stresli, üzgün, kızgın, mutlu, umursamaz, sevinçli gibi nasıl bir haldeyseniz artık o sizi bilecek ve sosyal medyada halinizi paylaşacaktır. Böylece arkadaşlarınız size ona göre davrana bilir belki. Bu bakımdan güzel olabilir. Mesela sinirliyseniz sizin bu halinizi sosyal medyada arkadaşlarınızla paylaşacak ve arkadaşlarınız sizin halinizden haberdar olacak. Bu onların sizin hakkınızda daha dikkatli davranmasını sağlaya bilir. Tabi bu sadece bir ironi…

Ama Microsoft firmasında bu yazılımı hazırlayanlar bunu düşünmüşler. Diyorlar ki bu yazılım sayesinden arkadaşlarınızla mesajlaşmanızın en iyi vaktini bilebilirsiniz. Yani sinirliyse yaklaşma, mutlu ise yaklaşıp mesaj at diyor.

Microsoft firması bu yazılıma ait olan telefonunu kendisi geliştiriyor ilk denemelerinde yüzde 66 başarılı olmuşlar. Denekler üzerinde yaptıkları araştırma sonuçları her geçen vakit biraz daha iyiye gidiyormuş. Hayırlısı olsun ne diyelim. Yazılımın diğer akıllı telefonlarda kullanılabilir olduğu bilgisine sahip değiliz. Ama tahminimizce uyumluluk konusunda istediğiniz olmayacak. Çünkü Microsoft firması bu yazılımını akıllı telefonunda bir farklılık olarak sunacak ve rekabette, müşteri çekmede bir adım önde olacak. Bunun planlarını yapıyor yani. Ama daha sonraları başarılı olduğu görünürse diğerleriyle uyumluluğu sağlana bilir. Bekleyim görelim…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting