Ana SayfaHaberMicrosoft'tan Büyük Başarı!

Microsoft’tan Büyük Başarı!

Windows 8 satışları öncü işletim sistemleri Windows 7 ve Windows XP’nin başarısına ulaşamasa da, Amerikalı teknoloji devi ulaşılması güç bir başarıya imza attı. Bu başarıdaki aslan payı ise İcra Kurulu Başkanı Satya Nadella’ya ait.

Microsoft’un kurucuları arasında yer alan ve kısa süre önce İcra Kurulu Başkanlığı görevinden emekliliğini isteyen Steve Ballmer’ın yerine, bilindiği gibi Satyo Nadella geçmişti. Satyo Nadella, koltuğa oturduğu ilk günden beri, kar etmeyen projelerini sona erdirmeyi ve kar eden uygulamaları zirveye taşımayı kendisine görev biçmişti.

Satya Nadella’nın sert ama etkili politikaları bir kez daha meyvesini verdi. Microsoft, Windows 8’nin satış beklentilerini karşılayamamasına rağmen, ticari anlamda büyük ilerleme gösterdi. Microsoft Corporation’un Kuzey Amerika’daki hisseleri, tarihin en yüksek değerini gördü ve lot(hisse birim) başına 45.91 Amerikan Doları seviyesine tırmandı. Microsoft, Cuma günkü borsa kapanışından önce 49.53 doları görmeyi bile başardı.

Microsoft logo

Microsoft’un kayda değer başarısında, Berlin’de düzenlenen IFA organizasyonunda tanıtılan ürünler ve Satya Nadella’nın hedef odaklı politikaları önemli yer tutuyor. Satya Nadella’nın acımasız ama gerçekçi yaklaşımı, hissedarlar arasında beğeni toplanırken, ciddi bir güven hissi de yaratıyor.

Windows RTE, Windows Phone ve Windows 8.1’in ortadan kalkıp, Windows 9 isminde buluşacak olması da yatırımcıları rahatlatan faktörler arasında.

Intel ve Fossil Güçlerini Birleştirdi

Barış Terun
Barış Terunhttp://www.donanimgunlugu.com
Psikoloji ve İngiliz Dili eğitimi alan ve bilişim sektöründe ciddi bir tecrübeye sahip olan Barış, zamanını teknolojiye, otomobillere ve Donanım Günlüğü'ne ayırıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting