Microsoft Office Basit Şekilde Kullanılıyor


Microsoft Office her geçen gün daha geniş bir kullanıcı kitlesine ulaşsa da, bu kullanıcıların büyük kısmı Office’i sadece belgeleri görmek için kullanıyor.

Microsoft‘un ofis yazılım paketi Microsoft Office, teknoloji devinin öncelik verdiği ürünlerinin başında geliyor. Microsoft Office‘in yeni versiyonlarını piyasaya sürmek için uğraşan Microsoft, yazılım paketini mobil platformlara taşımak için de sıkı bir çalışma yürütüyor. Ancak Office kullanımına yönelik düzenlenen yeni bir çalışma gösteriyor ki, bir çok ofis çalışanı uygulamaları son derece basit işlemler için kullanıyor.

Microsoft-Office

SoftWatch tarafından düzenlenen bu araştırma gösteriyor ki, kurumsal firmaların birçoğu Microsoft Office için boş yere para harcıyor. Zira bu firmaların çalışanlarının büyük bölümü, Office içerisinde yer alan gelişmiş performans araçlarından hiç faydalanmıyorlar. Yapılan araştırma kapsamında değerlendirilen ofis çalışanlarının 10’da 7’si, Microsoft Office‘i sadece belgeleri görüntülemek ve belgeler üzerinde basit değişiklikler yapmak için kullanmakla yetiniyor. Office uygulamaları arasında en çok tercih edileni ise Microsoft Outlook. Araştırmaya katılan ofis çalışanlarının yüzde 68’i e-mail göndermek için Outlook’tan faydalandıklarını belirtmiş. En çok kullanılan ikinci uygulama ise yüzde 17’lik payla Exel olmuş.

Microsoft Windows XP’yi Neden Güncellediğini Açıkladı


YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin