Microsoft Office 2021, bu yılın sonlarında Windows ve Mac’e geliyor

Microsoft Office 2021, bu yılın sonlarında Windows ve Mac'e geliyor

Microsoft, Perşembe günü yaptığı duyuruda, Microsoft’un bu yıl içinde Office’in iki yeni sürümünü yayınlayacağını duyurdu. Microsoft Office 2021, yılın ikinci yarısında hem Mac hem de Windows bilgisayarlarda satışa sunulacak. Bu sürümden önceki Office 2019 gibi, tek seferlik bir satın alma olacak. Microsoft 365 aboneliğine ise gerek yok.

Şirket, tüketicilerin hangi yeni özellikleri bekleyebileceği hakkında bilgi vermedi. Ancak hem Office 2021’i hem de sürümün kurumsal sürümü olan Office LTSC’yi beş yıl boyunca planladığını açıkladı. Ayrıca piyasaya sürülmeye yakın özellikler hakkında daha fazla ayrıntı paylaşacağına dair söz verdiğini de belirtti. The Verge’den Tom Warren’a göre LTSC varyantı, karanlık mod desteği ve erişilebilirlik iyileştirmeleri gibi geliştirmeler içerecek. Bu özelliklerin çoğu, yazılımın tüketici sürümüne de ulaşacak.

Microsoft Office 2021, bu yılın sonlarında Windows ve Mac'e geliyor

Office LTSC (Uzun Süreli Hizmet Kanalı) varyantı karanlık mod desteği, erişilebilirlik iyileştirmeleri ve Excel’de Dinamik Diziler ve XLOOKUP gibi özellikler içerecek. Burada da önemli bir nokta, kullanıcı arayüzü değişikliği olmaması. Koyu mod görsel olarak bariz bir değişiklik. Ancak Microsoft yine de arabiriminin ve bulut destekli özelliklerinin çoğunu önce Office’in b sürümlerine odaklıyor. Microsoft  Nisan ayında Office LTSC’nin bir önizlemesini yayınlayacak. Bu yılın sonlarına doğru da tam sürümünü yayınlamayı planlıyor. Yeni Office varyantlarının her ikisi de OneNote ile birlikte gelip 32 bit ve 64 bit sürümleri içerecek.

Facebook Cameo platformunda influencerlarla birebir iletişime geçilebilecek