Microsoft Game Pass sistemini büyütmek istiyor

Microsoft Game Pass ekosistemini büyütmek istiyor

Oyun ve konsol pazarındaki önemli oyunculardan biri olan Microsoft, Game Pass sistemini büyütmek için harekete geçti. İşte bu konuya ilişkin detaylar.

Microsoft Game Pass sistemini büyütmek istiyor. Hali hazırda PC, Xbox One, Xbox Series ve bulut üzerinden Game Pass’e erişmek mümkün. Fakat Microsoft bununla yetinmek istemiyor. ABD merkezli şirket Game Pass’i daha geniş bir kitleye yaymak istiyor.

Peki Microsoft’un sonraki hamlesi ne olacak? Malum, Sony şu sıralar kendi Game Pass benzeri sistemi üzerinde çalışıyor. En azından yetkili isimler bu tarz açıklamalarda bulunmuşlardı. Fakat Nintendo cephesinden şimdilik böyle bir girişim gelmiş değil.

İşte bu kısımda soru işaretleri ortaya çıkıyor. Acaba Nintendo Microsoft’a böyle bir sistemi Switch üzerinde kurması için izin verir mi?

xbox game pass 1

Microsoft Game Pass sistemini büyütmek istiyor

Switch oyunlarının fiyatı malum. Çok da ucuz değiller. Yani Switch üzerinde Game Pass benzeri bir sistem olursa, abone sayısı da hızla artabilir. Fakat az önce de belirttiğimiz üzere Nintendo böyle bir fikre çok da sıcak bakmayabilir.

Öte yandan Microsoft’un mobil platformlar için de Game Pass benzeri bir sistem üzerinde çalıştığı iddia ediliyor. Fakat mobil platformlardaki oyunların büyük bir çoğunluğu F2P tarzı yapımlar olduğu için sisteme ilişkin bazı sorunlar mevcut.

Yani kısa vadede Game Pass’i mobil platformlarda görmek çok da mümkün olmayabilir. Yine de bekleyip göreceğiz.

Vivo X70 Pro Plus sınırları zorlayacak


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir