Merakla beklenen GameShell satışa sunuldu!

GameShell

Kickstarter projesi olan ClockworkPi tabanlı GameShell oyun konsolu bugün satışa sunuldu. Oldukça farklı bir deneyim sunan GameShell’in oyunculara neler sunduğu haberimizde.

Kickstarter üzerinde geçtiğimiz yıl başlatılan GameShell isimli taşınabilir oyun konsolu projesinde bugün sona gelindi. Kickstarter bağışçılarına daha önce gönderilen oyun konsolu, bu sefer donanımsal açıdan güncellenerek resmi olarak satışa sunuldu. Bu yeni sürümde CPI MAINBOARD v3.1 ve 1 GB RAM yer alıyor. Konsolun Kickstarter sürümünde ise CPI MAINBOARD v3.0 ve 512 MB RAM bulunuyordu.

GameShell neler sunuyor?

Yeni sürümü ile daha güçlü olan bu konsolda aklınıza gelebilecek tüm retro emulatorler yer alıyor. Retroarch’ı tam anlamıyla destekleyen bu konsolun ana ekranına emulatorleri de atayabiliyorsunuz. Ayrıca Doom 3D, Jazz Jackrabbit ve Cave Story gibi resmi olarak ücretsiz olan oyunları da bu konsol üzerinden oynayabiliyorsunuz.

Konsolun en ilginç yanı ise iPhone’daki AirPlay özelliğini desteklemesi. iPhone’da oynattığınız bir ses dosyasınız aynı ağ üzerindeyseniz direkt olarak kablosuz konsola aktarabiliyorsunuz. Modüler yapısı ile dikkat çeken konsol, 159 dolar fiyat etiketine sahip.

Tile

Dilerseniz 3D yazıcınız varsa konsolun farklı renklerini de bastırabiliyorsunuz. Firma konsolun 3D modelinin yer aldığı dosyayı da size sunuyor. Oldukça fantastik bir deneyim sunan bu konsolu buradan satın alabilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir