Ana SayfaFacebookMaster Card ve Visa Facebook Libra projesinden çekilebilir

Master Card ve Visa Facebook Libra projesinden çekilebilir

Facebook Libra projesinden çekilenlerin sayısı gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Özellikle de bazı ABD’li senatörlerin yoğun baskı yapması nedeniyle, Facebook zor günler yaşıyor.

Hatırlayacağınız üzere bundan kısa bir süre önce Facebook şirketinin CEO’su Mark Zuckerberg, Facebook platformu üzerinden kripto para oluşturmak istediğini söylemişti. Şirket projesini açıklar açıklamaz, birçok kuruluş buna karşı çıktı. Yine aynı oranda Facebook Libra projesine destek verenler de bulunuyordu. Şimdi ise bu destek verenlerden bazıları desteğini geri çekebilir.

Facebook Libra projesinden ilginç haberler geliyor

Özellikle de kanun koyucular Facebook kuruluşunun Libra kripto parasına karşı büyük bir mücadele başlattı. Visa, Master Card ve Stripe CEO’larına gönderilen yeni bir mektupta senatörlerden Brian Schatz (D-HI) ve Sherrod Brown (D-OH), Facebook Libra ile ilgili olumsuz açıklamalarda bulundu.

- Reklam -

Facebook şirketinin Libra projesi bazı senatörler yüzünden tehlikeye girmeye başladı. PayPal platformunun da bu projeden çekilmesi ile birlikte, işler daha da kötüye gitti. Facebook Libra projesi ile ilgili yapılan uyarılarda, küresel finans ticaretinin olumsuz etkileneceği özellikle ifade edildi.

Senatörlerin mektupları ayrıntılı olarak incelendiğinde, kaygıların daha çok belirsizlik nedeniyle olduğu savunulabilir. Senatörler suçluların Facebook Libra aracılığı ile daha kolay bir ödeme trafiği oluşturabileceğini söylüyor. Peki sizce de senatörler kaygılarında haklılar mı? Düşüncelerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

PayPal Libra desteğini geri çekiyor

- Reklam -

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting