Ana sayfa Apple MacBook Pro 16 inç ile klavye mekanizması değişiyor!

MacBook Pro 16 inç ile klavye mekanizması değişiyor!

MacBook Pro 16 inç modeli ile Apple’ın başına bela olan kelebek mekanizmalı klavye sisteminden vazgeçiliceği söyleniyor. Peki, bunun yerine ne kullanılacak?

Apple, 2016 yılında satışa sunduğu MacBook modellerinde kelebek mekanizmasına sahip klavyeye geçiş yapmıştı. İlk modellerde sorun çıkmasının ardından Apple, yeni modellerinde 2. nesil kelebek mekanizmalı klavyelere yer vermişti. Ancak 2. nesilde de sorun çıkmasının ardından 2016 ve sonrası MacBook modelleri sürekli klavye sorunu ile gündeme gelmeye başlamıştı.

Kelebekten vazgeçemeyen Apple, bu kötü gidişata 2020 yılında bir son verecek gibi görünüyor. Bildiğiniz gibi uzun bir süredir Apple’ın 16 inç büyüklüğünde MacBook Pro modeli tanıtacağı söyleniyordu. Apple’a yakınlığı ile bilinen Ming-Chi Kuo, bugün bu model hakkına açıklama yaptı.

Ming-Chi Kuo’nun tahminlerine göre; 2020’de tanıtılacak olan MacBook Pro modellerinde kelebek mekanizmasından vazgeçilecek ve eski mekanizmanın gelişmiş haline geçilecek. Bunların henüz tahmin olduğu söylense de bu tahminlerin doğru çıkması çok yüksek. Kelebek mekanizmadan dolayı değişim programları başlatan Apple’ın başı bu olaydan çok ağrımıştı.

iOS 9 ve iOS 10 için yeni güncelleme!

Yeni geçilecek olan mekanizmanın kullanıcılara nasıl bir deneyim sunacağı henüz bilinmiyor. Bakalım Apple yeni mekanizması ile kelebek tarzında ama sorunsuz bir deneyim sunmayı başaracak mı?

MacBook Pro 16

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Samsung Galaxy Z Flip! Katlanabilir ekranlı bu telefona ihtiyaç var mı?

Samsung, geçtiğimiz günlerde düzenlediği özel bir etkinlik ile yeni Galaxy S20 ailesini görücüye çıkardı. Bu esnada sürpriz bir üye daha kendini gösterdi, ki bu...

Son Haberler