Ana SayfaDonanımLogitech Açıklıyor: Güneşin Gücü Yıl Boyu Size Enerji Sağlıyor

Logitech Açıklıyor: Güneşin Gücü Yıl Boyu Size Enerji Sağlıyor

Havanın daha erken kararması ve soğuk kış akşamlarının başlamasına karşın, güneş sahip olduğu büyük gücü ve enerjisiyle dünya için en büyük enerji kaynağı olmaya devam ediyor. Logitech Wireless Solar Keyboard K760’ı tasarlayan mühendis ekibi güneş enerjisi ile ilgili önemli gerçeklerin altını çizmek ve kış aylarında bile önemli bir enerji kaynağı olduğunu vurgulamak üzere bir infografik çalışması hazırladı.

Güneşin, tüm dünyanın mevcut enerji ihtiyacını 500.000 yıl boyunca karşılayabilecek enerjiyi sadece bir saniyede ürettiğini ve bir saatte yeryüzüne ulaşan güneş ışınlarının potansiyel olarak tüm dünyanın enerji ihtiyacını yıl boyunca karşılayabildiğini biliyor muydunuz? Ve bu enerji miktarının 4 trilyon adet 100 Watt’lık elektrik lambasının enerji üretimine eşit olduğunu?

Güneş enerjisi kullanımının öneminin giderek arttığı günümüzde; Almanya, İspanya ve İtalya dünyanın en büyük üç güneş enerjisi üreten ülkesi olarak ilk sıralarda yer alıyor. Dünyanın en büyük 15 güneş enerjisi pazarından dokuzu Avrupa’da bulunuyor. Geçen yıl Avrupa’da kurulan güneş enerjisi panelleri, bölgedeki tüm yeni enerji santralleri tarafından üretilen elektrik enerjisinin yüzde 30’unu karşıladı.  Logitech K750_FOB_EU_72_dpi

- Reklam -

Dünyanın önde gelen bilgisayar çevre birimleri üreticisi Logitech, 2010 yılında dünyanın ilk ışık gücüyle çalışan klavyesi c’yi üretti. Ardından Logitech Wireless Solar Keyboard K760 ve Logitech Solar Keyboard Folio’yu lanse ederek ürün yelpazesini iPad ve iPhone’larla da uyumlu olacak şekilde genişletti. Logitech’in güneş enerjisiyle çalışan bu ürünleri, güneş enerjisinin avantajını kullanarak verimli ve konforlu yazı yazma deneyimi sunmak üzere tasarlandı. Bu ürünler düşük ışık, lamba ışığı ve hatta bilgisayar ekranından yansıyan ışık olmak üzere her türlü ışıkta şarj edilebiliyor. Logitech K760 klavye şarjı doluyken tamamen karanlıkta en az üç ay, Logitech Solar Folio ise 2 yıl kullanılabiliyor. Dünyadaki tüm kullanıcılar, Logitech Wireless Solar Keyboard tercih ederlerse, her yıl 828 milyon pilden tasarruf edilebilir. Tasarruf edilen tüm bu piller üst üste konulduğunda Avrupa’nın en yüksek dağı olan Mount Blanc’in 245 katı yüksekliğine ulaşabilir ya da yaklaşık iki olimpik yüzme havuzunu tamamen doldurabilir.

 

- Reklam -
Ali Yavuz ŞAHİNhttp://www.donanimgunlugu.com
Uzun yılardır teknoloji meraklısı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting