Ana sayfa Donanım LG'nin Başlıca Ürünleri CarbonFree Sertifikası Aldı

LG’nin Başlıca Ürünleri CarbonFree Sertifikası Aldı

LG, ürünlerinden altısına verildiğini açıkladığı CarbonFreesertifikası ile, karbon ayakizini azaltma stratejisinin etkinliğini de teyit etti. LG’nin düşük karbonlu cihazlar sektöründeki çalışmalarına paralel olarak bazı ürünlerine küresel ısınma ile mücadele konusunda dünyanın önde gelen örgütlerinden Carbonfund.org Vakfı tarafından CarbonFree sertifikası verildi.

CarbonFree sertifikası alan ürünler arasında LG Optimus G akıllı telefon, OLED TV, çamaşır makinesi,buzdolabı, elektrikli süpürge ve monitör bulunuyor. Sertifikalandırılan ürünler, sertifika süreci kapsamında üretimden nakliyeye, kullanımdan nihai olarak bertaraf edilmelerine kadar tüm üretim süreci boyunca karbon ayakizlerinin belirlenmesi amacıyla etraflı bir yaşam döngüsü analizine tabi tutuldu.Carbon Free LG Optimus G

“Çevre konusunda sorumlu bir şirket olarak, piyasaya enerji tasarruflu ürünler sunma taahhüdümüzü daha da güçlendirdik,” diyen LG Electronics Teknoloji Yöneticisi Dr. Skott Ahn,sözlerini şöyle sürdürdü: “Ancak, bunun bir sürat koşusundan ziyade bir maraton olduğunu ve halen önümüzde kat etmemiz gereken uzun bir yol bulunduğunu da belirtmeliyim. Bu yarışta harika bir başlangıç yaptığımız için mutluyuz.”

2011 yılında da, ürünlerinden yedisine Carbonfund.org Vakfı tarafından CarbonFree statüsü verilen LG ürünleri, 8-11 Ocak tarihleri arasında Las Vegas’da düzenlenecek olan 2013 CES Fuarı’nda bulunan 8204 numaralı LG standında sergilenecek.

Ali Yavuz ŞAHİNhttp://www.donanimgunlugu.com
Uzun yılardır teknoloji meraklısı

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Türkiye corona virüsü vaka sayısı

Türkiye corona virüsü vaka sayısı – 5 Nisan 2020

Türkiye'de corona virüsü vaka sayısı ve ölüm sayısı günden güne artış gösteriyor. Günlük resmi olarak açıklanan vaka sayılarını sizlere aktarıyor olacağız. Çin'in Wuhan kentinde 2019'un...

Son Haberler