Ana SayfaDonanımLG’den CES Fuarı’nda Beyaz Eşya Şovu

LG’den CES Fuarı’nda Beyaz Eşya Şovu

LG Electronics, CES 2013 Fuarı’nda Door-in-Door özellikli buzdolaplarını ve yeni önden yüklemeli çamaşır makinesini ziyaretçilerin beğenisine sunuyor.

Door-in-Door/ Pratik Kapı sistemi yiyecek-içeceklere ayrı kapıdan kolay erişim sunarken buzdolabının ana kapısı açılmadığı için ciddi bir enerji tasarrufu sağlıyor ve buzdolabındaki serin havayı koruyor. LG’nin önden yüklemeli çamaşır makinesi 15 kg ile pazarda var olan en yüksek kapasiteli çamaşır makinesi olma özelliği taşıyor. LG_CES_Buzdolabi gorsel_2

LG’nin kullanıcı dostu yeni buzdolapları daha fazla yiyecek-içecek depolama alanı sunuyor” diyen LG Electronics Beyaz Eşya Bölümü Başkan ve CEO’su Seong-jin sözlerini şöyle sürdürdü: “LG özellikle ileri yalıtım teknolojilerine odaklanmış durumda, bu da daha geniş kapasiteli ürün tasarımlarına olanak kılıyor. Door-in-Door/ Pratik Kapı sistemi LG’nin, akıllı ürün tasarımları geliştirme konusundaki kararlılığının bir göstergesi denilebilir.”

Yeni French Door buzdolabı
LG’nin French Door buzdolabı 900lt. brüt hacme sahip. İki kapıyla yiyecek-içeceklere erişim sunan buzdolabının Slim SpacePlus Buz Sistemi ise daha ince tasarımıyla kapakta yer açılmasını sağlıyor. Ürün, daha fazla iç kapasite ile depolama alanını genişletiyor ancak LG’nin etkin alan teknolojisi sayesinde mutfakta kapladığı yer aynı kalıyor. Bu da kullanıcıya ciddi anlamda kolaylık sağlıyor. Buzdolabı ayrıca 10 yıllık garanti sunan Linear Kompressör özelliğine sahip. Linear Kompressör enerji tasarrufuyla tüketiciyi memnun ederken LG’nin Fresh Air Filter sistemi buzdolabının içindeki kötü kokuları gideriyor ve özel hava akımı kanallarıyla temiz hava yayıyor. Bu yeni sistem yiyeceklerin daha uzun süre taze kalmasına olanak tanıyor. LG_CES_Turbowash
Door-in-Door sistemli beş kapılı buzdolabı
LG’nin Door-in-Door/ Pratik Kapı sistemli beş kapılı yeni buzdolabı, özel ayarlanabilir raflama sistemiyle maksimum oranda yiyecek-içeceğin depolanmasını sağlıyor. Ayrıca iki kapılı buzdolaplarında bulunan ve ürünü ikiye bölen alanı ortadan kaldırdığı için Door-in-Door/ Pratik Kapı sistemli beş kapılı yeni buzdolabı daha geniş iç kapasite sunuyor. Buzdolabının en altı kısmında gömülü olarak duran bölüm ise yumurta ve diğer küçük yiyeceklerin korunması için elverişli bir ortama olanak tanıyor. Öte yandan, içeceklerin durduğu özel raf çıkarılabiliyor ve masaya servis sırasında kullanılabiliyor.

Yeni Gardırop tipi buzdolabı
LG’nin yeni buzdolabı, geniş kapasite ve daha sık kullanılan yiyecek-içeceklere kolay erişim açısından tüketiciye kolaylık sağlıyor. Linear Kompressör ise soğutma özelliğini kontrol ediyor ve enerji tasarruffu sunuyor.

Her yıkamada 20 dakika kazanın
LG’nin CES 2013 Fuarı’nda tanıttığı yeni önden yüklemeli çamaşır makinesi battal boy uyku seti gibi büyük parçaları bile tek seferde yıkama kapasitesine sahip. ABD’de yapılan bir araştırmaya göre, kadınlar haftada 8 saatini çamaşır yıkamaya ayırıyor. Kadınların zaman kaybı olarak gördükleri bu iş, LG’nin mega kapasiteli TurboWash önden yüklemeli çamaşır makinesi (Model WM8000) sayesinde sorun olmaktan çıkıyor. Her yıkamada kullanıcıya 20 dakika kazandıran ürün, çevre dostu özelliğiyle A.B.D. Çevre Koruma Ajansı (U.S. Environmental Protection Agency-EPA) tarafından ‘En etkili ürün’ unvanına layık görüldü.
LG’nin yeni önden yüklemeli, 15 kg yıkama kapasiteli çamaşır makinesinin ise tüketicilerin daha fazla çamaşırı kısa sürede yıkama ve enerji tasarrufu elde etme yönündeki talepleri doğrultusunda geliştirildiğini belirten Seong-jin, “Geliştirdiğimiz tüm önden yüklemeli çamaşır makinelerinde önemli bir başarı elde ettik, bu yeni makinenin de tüketicilerimizi memnun edeceğini düşünüyoruz” dedi. WM8000 çamaşır makinesi 15 kg yıkama kapasitesi sayesinde 12 kg’a göre yüzde 18 oranında daha fazla kazan alanı sunuyor. İnovatif TurboWash teknolojisi üstün yıkama sonucu elde ederken bunu her yıkamada 20 dakika daha kısa sürede başarıyor. LG’nin 6 Motion Direct Drive teknolojisi dövme (kırışıklık azaltma), filtreleme (eşit yıkama), hassas çevirme (sessiz yıkama), döndürme (normal yıkama), çitileme (leke çıkarma) ve çalkalama (hassas yıkama) olmak üzere 6 yıkama hareketini, kumaş ve doluluk oranına göre en iyi verimle sonuç almak için birleştirdi. Yeni ve geliştirilmiş kontrol paneli ise tüm fonksiyonlara kolay erişim sunuyor ve makineye daha modern bir tasarım sunuyor.
Ali Yavuz ŞAHİNhttp://www.donanimgunlugu.com
Uzun yılardır teknoloji meraklısı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU